bozulan bilgisayar şarj aleti tamir edilmez demi?

öyle karamsar girdim soruya. çükü daha temin tamir etmeye çalıştım olmadı.

şöyle ki; hp pavillio bilgisayarımın üç senedir kullandığım şarj aleti (ki orijinal ilk şarj aletiydi kendisi) bozuldu. tam bu uç kısmının kaploylan birleştiği yer açılmıştı zaten , teller birer birer atmaya başlamıştı içinden. aslında meğersem başka bir tel daha varmış içinde plastiğe sarılı. neyse. bugün artık şarj etmemeye başladı. ben de kopardım. biraz başından biraz da kablosundan kestim maket bıçağı ile. sonra ortaya çıkan kabloları birbirinin içine sokup iple sıkıca bağladım. üstünü de bantladım. denedim çalışmadı.

şimdi değerli papua yeni gineliler ; artık çok büyük ihtimal o sarjdan hayır gelmez demi? gelir mi? çok püf bir fikri olan var mı? şu 40 tl ye falan satılan şarjalr var onlardan alsam bilgisayarın eline verirmiyim? yoksa direk gidip orijinale mi bayayım parayı kafam rahet etsin.

bu arada not; pc amerika'dan alınma , haliyle şarj aleti de. sanırım voltaj moltaj bi püsür iş varmış bu olayda. anakartı yaktım bi kere hiç yoktan. işte öyle bi ayrıntı olsun diye yazdım bu notu da.

tamir edilir o ya sıkma canını.şarj aletini elektrikçiye götür halleder onlar ama önce fiyat konuş ki astarı yüzünü geçmesin.

  • ali11  (06.05.11 11:46:53)
hp destek hattını ara, durumu anlat, garanti kapsamında mı cihaz baksınlar, belki ücretsiz şarj aleti gönderirler, benim arkadaşın laptop öyle olmuştu, aynı şekilde sorun çıkardı, kablolar gözüktü falan, garanti diye ücretsiz yolladılar

gg gibi sitelerden muadil adaptör bak, yalnız adaptörün modelini karşılaştırmayı unutma. muhtemelen tüm evrensel adaptörler gibi onun da giriş seviyesi 110 - 220 v dir, çıkışı da 9 v dur.

bunu kontrol et, eğer öyleyse satın almadan önce karşı tarafa sor ve muadil bir adaptör al. o üniversel şarj aletleri de deli pahalı haberin olsun ben 80 liraya almıştım tunçmatiğin, onun yerine muadil almak dha mantıklıymış 35 liraya

bu arada o şarj aletleri baskıdır, yani vidası falan yoktur açıp tamir etmek için, anca dışındaki kablolarla oynayabilirsiniz
  • bonjurkes  (06.05.11 11:47:22 ~ 11:48:04)
garanti kapsamında değil. abd'den aldığımda 1 yıl garanti vermişlerdi , üç yıl oldu şu an.

yalnız ben bi içinde ne varmış ne yokmuş diye şu uç kımını epey bi yonttum. bugün götüreyim bir elektrikçiye de , onlarda bu uç kısmından var mıdır ki?

olmadı muadili bir şey alcam.

peki ne kadardır ortalama tamir fiyatları , kazıklanmayayım sonra tamircide.

ek duyuru açıyorum o halde bu başlığa ; eskişehir'de iyi bir tamirci bilen var mı?
  • harrage  (06.05.11 11:50:59)
hacı bizimkisi bozulmuştu elektrik-elektronik yazan bir tükanda 15 tl ye yaptırdım.

  • seyduna6687  (06.05.11 11:57:21)
toshiba da 20 tl ye yaptırdım. adaptöründe problem yoksa yapılıor

  • köfte  (06.05.11 12:21:32)
adaptörün çıkışı 9 değil 19 volt dur...

  • ataman  (06.05.11 14:02:31)
hp pavilion dv6 da bende var geçen yaz şarj aletinden dıt dıt sesler geliyodu electroworld e götürdüm bizi bağlamaz hp ye götür dedi gittim hp ye bizi bağlamaz 444 03 07 yi ara dedi aradım işte böyle böyle getirdim hp şubeside baktı dedim tamam o zaman dediler adrese yenisini gönderdiler

ayrıca tüm laptoplara uyumlu şarj aletleri var yada sadece senn modeline uygun aletler var gittigidiyor da fln en fazla 15 20 ye halledersin
  • trajikomix  (06.05.11 14:43:46)