laptop'un çakma adaptörü sapıttı

merhaba, benim yaklaşık 3 yıldır severek kullandığım dell inspiron marka bir laptop'um var. geçen sene adaptörü bozuldu ve yenisine 150tl veremeyeceğim için çakma bir adaptör aldım. bu adaptör geçen ay patladı ve doğubank'tan yeni bir adaptör aldım. her şey çok güzel giderken geçen hafta açma tuşuna basmamla beraber bir ses ardından bir kara ekran belirdi; ac power cannot determined gibisinden şeyler yazdı. ve artık her açılışta çıkıyor ve pili doldurmuyor adaptör, doldurmadığı gibi de laptop aşırı yavaş çalışıyor ve her şey kare kare ilerliyor. bildiğin haxball oyunu bile kare kare arkadaş. ne yapmalı? şimdiden teşekkürler.

aynı olay bende vardı, hatta, dell inspiron 1501 laptopum vardı. Dellerin adaptörleri nedense çabuk patlıyor. Bende kare kare muhabbeti olmadı. Benim kullandığım çakma şarj aletinde hata verip sendeki gibi şarj etmiyordu, ama kare kare olayıyla karşılaşmadım.

sonuç olarak, gg den 35 lira gibi bir fiyata muadil adaptör aldım, canavar gibi çalıştı
  • bonjurkes  (05.05.11 22:18:17)
kadıköy yazıcıoğlu civarında inci pc var. bir de internette bakbi laptop servisi var. benim iş dolayısıyla hafta 5 adaptör 5 batarya temin ettiğim yerler. uygun fiyatlı sıkıntı yaşatmayan muadil ürünler bulabilirsin.

  • coexist  (05.05.11 23:34:15)