LPG neden ucuz?

üretim maliyeti, satış politikası vs den dolayı ucuzdur diyebilirsiniz belki ama merak ettiğim devlet neden lpg ye de benzin gibi vergi eklemiyor? çok da tüketiliyor oysa ki.

evdeki tüpten bahsetmiyorum. araçlarda kullanılan.

  • sttc  (05.05.11 19:49:55)
aynı olabilir. ama buna gelecek zammı önleyen tek etken bunun evde de kullanılması mı? inandırıcı gelmiyor. istense petrol dağıtım şirketlerine ayrı bir vergilendirme yapılabilir.

  • sttc  (05.05.11 20:01:08)
genel anlamda lpg kullanan kesim fakir kesim. e akp oylarının çoğunu nerden alıyor? fakir kesimden. lpgye gelecek bir zam ne yapar?
tamamen duygusal bence. yoksa kanal açan adam lpgden mi vergi alamayacak?
(not: lpg'nin ne kadarı vergi bilmiyorum ama benzin kadar değil sonuçta)
  • maresal jedi  (05.05.11 20:54:37)
LPG'deki vergi oranı %40'dır.

  • anarche  (05.05.11 21:40:46)
LPG'de vergi olmadıgını kim söyledi ki? onda da var. ama lpg üretmek daha ucuz. daha çevreci bir yakıt oldugundan genelde vergisini de benzin ve dizele göre daha düşük tutuyorlar.

AKP diyen arkadaş İngiltere için de İşçi partisini neden gösterecek heralde:

www.moneyhighstreet.com
  • 507  (05.05.11 23:45:05 ~ 23:45:33)