kılıç nereden alınır?

savas kılıcı -dekoratif degil- almak istiyorum ama gittigidiyordakiler veya baska yerde gorduklerim genelde pek dandik ve cok pahalı oluyor.aslında yurtdısında cok hos siteler var ama gumrukten gececegini sanmıyorum.bilgisi olan var mı?.

kadıköy migros civarında bir dükkan var, bu tip hoş şeyler satıyor, ancak kılıçlar genelde kın içinde olduğu için keskin olup olmadığını bilmiyorum. ancak orada alıp hemen iskele meydanında bir seyyar bileyci var, ona biletirsiniz diyeceğim, peşinden siz gidip bir adam keseceksiniz ve ben suça ortak olacağım :) sadece kılıç orada satılıyor.

  • galahad  (25.03.08 22:37:01)
@Galahad

Bahsettiğiniz yer çok pahalı ve kılıçları dekoratif amaçlı daha çok.
  • crimsonking  (25.03.08 22:47:45)
6136 sayılı ateşli silahlar ve bıçaklar kanunu varya arkadaşlar, bu kılıç vs. bu kanuna aykırılık teşkil etmiyor mu? yada bunları bulundurmak için izin vs. alınması gerekiyor mu?

  • vincenzo  (25.03.08 22:50:00)
yok teknik olarak,sizde suç kastı olmadıgı icin suça ortak olmanız soz konusu degil müsterih olunuz efenim :) dukkanın adını falan biliyor musun acaba? istanbulda degilim ama bir ara geldigimde bakarım belki...

@crimsonking o zaman is degisir tabi

@vincenzo kanuna bakmıstım,bir de yonetmelik var konu ile ilgili buna gore ancak meslek veya sanat icrası icin kullanmak,bulundurmak veya imal etmek mumkun.aksi takdirde sadece bulundurmak bile suc ve cezası oldukca agır.ama uygulandıgını zannetmiyorum o yuzden sordum belki alan falan vardır bu yolla?
  • espandon  (25.03.08 22:50:39)
yuzbasıoglu

  • sourlemonade  (25.03.08 23:06:54)
www.weaponmasters.com buraya baktınız mı bilmiyorum ama çok güzel kılıçlar mevcut.

  • phoera  (25.03.08 23:26:13)
evet baktım hatta o site en iyilerinden biri,ama dedigim gibi,gümrükte takılacagından suphelendigim icin siparis veremiyorum...neyse sanırım daha once kılıc falan getirten biri yok,yine de sagolun cevaplar icin arkadaslar...

  • espandon  (25.03.08 23:36:59)
ben de almayı düşünüyorum ama gümrük benim için bir sorun teşkil etmeyeceğinden o kısmını hiç düşünmedim. gümrükten geçip gecemeyeceğini yarın öğrenirim.

  • phoera  (25.03.08 23:46:17)
burdan da işinize yarayacak şeyler çıkar.

(git: 16604)
  • rurouni  (26.03.08 01:22:37)
gercek bir kılıcı gümrükten kolay kolay sokamıyorsun, bıçağı keskin olmasa bile sorun çıkarıyorlar, tanıdık falan bulman lazım...

  • alpinsamuray  (26.03.08 08:30:22)
bir arkadaşım ebayden yaklaşık 1000 dolara bir sammuray kılıcı getirmişti, gümrükte o kadar sorun çıkardılarki ziyan oldu parası. kılıcı da alamadı... yok bilmemne izni , yok bilmemne kağıdı derken yalan oldu gitt , o yğzden tavsiye etmem.

  • faideli bilgiler  (26.03.08 09:35:45)
evet ben de bundan korkuyorum zaten.gerci bir sekilde sokanlar var.ankarada cottage diye bir yerde satılıyordu mesela.o yuzden belki sokuluyordur diye dusundum.cunku burada ortalama kılıclara verecegimiz paralara,mesela weaponmastersdan super kılıclar almak mumkun...

  • espandon  (26.03.08 10:33:21)
  • alkolik imam  (26.03.08 15:07:06)
gümrük şirketlerinde çalışan bir tanıdığın varsa gayet rahat sokabilirmişsin. bunun dışında zor dediler bana.

  • phoera  (26.03.08 22:37:13)
@phoera sagol

  • espandon  (28.03.08 11:46:40)
www.bicakpazari.com sitesinden istediğin her çeşit kılıcı bulabilirsin.ayrıca istediğin boyutta ve şekilde özel üretimde yapıyorlar.

  • pektas20  (20.09.12 14:29:27)
www.bicakpazari.com bıçak ve kılıç almak isteyenler

  • pektas20  (20.09.12 14:31:35)
www.misra.com.tr

şu adrese de göz atmanızı tavsiye ederim. Kendi özel kutusunda set olarak satılıyor. Bu da videosu.

www.youtube.com
  • miyagi san  (03.04.14 14:34:53 ~ 07.06.14 18:43:58)