Sultanahmet'te yeme içme

Şöyle bildiğiniz kuru pilav yapılabilecek ya da önerebileceğiniz alternatif bir yer var mı?

Birini gezdiriyorsanız ve doymak çok önemli değilse, cepte de para varsa Sultanahmet köftecisine gidin ama dediğim gibi pahalı ve doymayacaksınız, buna karşılık, "yaa beni bir Sultanaamet köftecisine götürmedin, o kadar da meşhurmuş" lafını yemeyeceksiniz. Birini gezdirmiyorsanız oralarda yemeyin, zeke'yi dinleyin.

  • sourlemonade  (04.05.11 17:35:19)
zeke +1 kesinlikle.

beyazitta, istanbul universitesi kampusunun yanindan gecerken, iletisim fakultesini falan gecince az daha ilerde solda meshur suleymaniye kurufasulyecileri var. kesinlikle tavsiye ederim. hem hesapli hem cok lezzetli.

ayrica yerini su an tam animsayamasam da, sultanahmet ten sirkeci yonune inerken, yanilmiyorsam gulhane parkini falan da gecince tramway yolu uzerinden sola dogru giden ara sokaklardan birinde birkac tane esnaf lokantasi vardi, cok lezzetliydi oralar da.
  • emfuzi  (05.05.11 00:40:24)