usb çoğaltıcı

laptoptaki usb girişlerinden biri yamuldu falan, bozuldu yani. tek kaldı. mecburen usb çoğaltıcı alacağım. nelere dikkat edeyim alırken? dezavantajları falan var mı bi de bunun?

çok sağlıklı değil çoklayıcılar. usb girişler zaten görünenden hassas parçalar. elektrik akımı dalgalanmasında takılan alete zarar verebiliyor. neyse sonuçta yapacak bişi yok, ucuza kaçmayın yeter.

  • terp  (03.05.11 23:14:33)
taktığın usb sayısı arttıkça performansı düşer, kablo uzunsa da düşer. Bunlar olmasın diye adaptör ile ayrıca güç alan çoğaltıcılar var ama gerek yok be. Her yuvasını da doldurmayacaksan al işte bitane.

  • inugard  (03.05.11 23:14:53)
usb 2.0 diye 1 satıyorlar aman dikkat. eğer 4 lü çoğaltıcı alacaksan mutlaka 2.0 olduğunu bil. biz gittigidiyordan almıştık 4lira'ya. 1 çıktı adam geri yollayın dedi resmen kargo parası patlayacaktı yollamadık bizde.

eğer 2.5" hard disk çalıştırıyorsan normal 4lüler işe yaramaz. 7li çoğaltıcılar var adaptörlü. bence onlardan al 20-30 lira bir şey.

usb girişlerine dikkat et. araları açık olsun ama çok oynamasın. yani bazıları üst üste oluyor iki tane takayım diyorsun birbirlerini engelliyorlar. oynak bir şey alırsan da kopar bir halta yaramaz
  • maresal jedi  (03.05.11 23:47:25)