formula 1 için kulaklık gerekiyor mu?

formula 1 için bilet aldım. bildiğim kadarıyla araçlar çok gürültülü oluyor. bu sesin zarar verici bir etkisi olur mu onu merak ediyorum. sesten korunmak için kulaklık vs. bir şeyler almak gerekir mi? eczanelerde satılan silikon kulaklıklar bu işe yarar mı veya nereden almak gerekir böyle bir kulaklığı?

Valla ilk defa duydum. Oturup tv'den izleyin madem :) O işin zevki biraz da sesinde değil mi?

  • daddy  (03.05.11 18:08:54)
biletinizin nerede olduğuna göre değişir. piste yakınsanız, yani VIP, Gold veya start-finish düzlüğünün orada iseniz gerekebilir. bir zararı olmuyor aslında ama yarışın ortalarından sonra, bir süre sonra insan sesten yoruluyor. açık alanlardaysanız gerek yok bence. o gün orada satılıyordu veya ücretsiz dağıtılıyordu diye hatırlıyorum ben, ama önceden de eczaneden alıp gidebilirsiniz.

  • nesilsiz  (03.05.11 18:09:59 ~ 18:10:24)
bir kez start finish düzlüğünden izledim, kulaklık dağıtıyorlardı almadım. 3 gün boyunca çınladı.
bir kez de silver'dan izledim. hiçbir şey takmadım ve hiçbir şey olmadı. gold tribünse orada dağıtıyorlar zaten. almanı tavsiye ederim.

  • lorenzen  (03.05.11 18:58:41)
Biz gold tribünden izlemiştik, "buraya kadar geldik motor sesini gümbür gümbür dinleyelim" diye düşünmüş ve takmam ama yinede alayım diye Anadolu Sağlık MErkezi'nin kurduğu standda ücretsiz dağıttığı kulaklıklardan almıştım. İyikide almışız, konumunuza göre değişir elbette ama öyle böyle bir gürültü değil:)))

  • eksi daglarinin aslani  (03.05.11 19:58:47)
megane trophy yarışına gitmiştim. tek megane'ın start finish düzlüğünde çıkardığı sesle bile beynim titriyodu. alsanız zarar görmezsiniz zannediyorum.

  • xen0mancer  (03.05.11 20:27:33)