kolestrolü ve trigliserit düşüren meyve ve sebzeler?

sakatat sucuk ve salam gibi ürünlerden uzak durmak dışında(zira bunu yapmaya başladım) bu değerleri nasıl düşürebilirim?

maydonoz

  • ernest everhard  (02.05.11 22:16:40)
bir bardak suya iki tane cevizi koy. sabaha kadar dursun. sabah aç karna suyunu iç, cevizlerini de ye. her gün tekrarla. düşer. bizim ailede üç kişinin kolesterolü var. düşün. ayrıca bunu kime dersen de doğrulayacaktır.

  • bıdıbıdı  (02.05.11 22:24:52)
meyve sebze dıiında aldığınız kaloriyi azaltın, spor yapın

  • efx  (02.05.11 22:29:49)
şöyle bir durum var ben koşu ve basketbol olayına girmek istiyuorum ve fakat kalp krizi meselesinden tırsıyorum tv de görüyoruz genç genç bir sürü eleman küt gidiyor eh yıllarca spor yapmadık(sadece 1-2 saatlik yürüyüşler var) şimdi kalbimi yormaktan korkuyorum. ailede kalp hastalığı yaygın .

  • haskoylu deli hasan  (02.05.11 22:38:42)
günde 4-5 tane ceviz ye.

  • daysleeper  (02.05.11 23:06:03)
margarinle yapılmış gıdalardan uzak dur. zeytinyağıyla yap yemeklerini. ayçiçek ve mısırözü de dandik yağlardır. hakiki kaliteli tereyağı olursa onu da kullanabilirsin.

  • durdenist  (02.05.11 23:12:43 ~ 23:13:40)
kolestrolünde bir iyisi bir kötüsü var biliyorsunuz, fındık iyisini(hdl) yükseltir mesela.

  • inthechaos  (02.05.11 23:31:50)
spor için mutlaka önce doktora danış. sonra da iyi bir eğitmenle yavas yavas baslarsın. cok agır spor yapmadıkca problem olmaz bence

  • heyamo  (03.05.11 02:08:56)