yeni is buldum,ama eski firma maasa zam yapmayi teklif ediyo kalirsam

yeni firma'ya nasil bi bahane bulup da reddetsem.
kapilari da ilerisi icin acik birakarak tabii.

en guzel bahaneleri bekliyorum, romalilar.

olayın aslını anlat,yeni firma da zam teklif eder belki.

bu arada,böyle bir durumda kapıları ilerisi için açık bırakmak pek mümkün görünmüyor.
  • p a t r i o t  (30.04.11 11:26:29)
çalıştığım şirket şu an zor durumda.. benim onları bu şekilde bırakmam iş anlayışıma uygun değil.. bunu olumlu algılarsanız sevinirim, aynı durum sizin de başınıza gelebilir.. eğer kapılarınız bana açıksa sevinirim, etik olarak bu tutumu sergilemem lazım. bazen para ya da maddi olanaklar bazı durumların önüne geçemeyebiliyor

  • koskoca devletin adi osmanli lan  (30.04.11 11:29:03)
çalıştığınız şirketin zor durumda olmasına rağmen zam teklif etmesi bence gerçekten çok zor durumda olduğunu gösterir. kastettiğiniz zor durum ekonomik ise tabii. bu firmanın ileride daha zor duruma düşüp, onların sizi işten çıkarmayacağını düşünüyorsanız ve bu diğer firmada olan kariyer planınıza değecek kadar önemliyse sizin için, değiştirmeyin.

  • crimson king  (30.04.11 11:53:23)
eski firma kar ustune kar yaziyo.
yenisi de o kadar olmasa bile durumu yah$idir.
ama eskinin son verdigi maasi, yeni asla vermez.arada 500 milyon fark var.benim icin muhim para.senede 6k eder.
sagolunuz.
  • rusdemezale  (30.04.11 12:25:55)