Onemli!22 Agustosda Sozluk/Duyuru kapatiliyor,hangi siteyi kullanacaksiniz?

(bkz: 22 ağustos 2011 internetin filtrelenmesi)

<Onemli Edit>: Banu Guven ve Serdar Kuzuloglu'nun tartismasi da konunun ciddiyetini gosteriyor, interneti kullaniyorsaniz(?) kesinlikle izleyin derim.

dakika:5

video.ntvmsnbc.com
</Onemli Edit>

22 Agustos'da yururluge girecek "İnternetin Güvenli Kullanımına Dair Usul ve Esaslar Taslağı"'na gore devlet uygunsuz buldugu siteleri kapatabilecek, muhtemelen bunlarin basinda da eksisozluk ve eksiduyuru gibi turk aile yapisi icin radikal sayilabilecek gorusleri barindiran siteler yer alacak. Bu durumda Eksisozluk/Eksiduyuru yerine hangi siteye gireceksiniz, pek merak ettim:

"* Yasakları atlatmak daha zor olabilir. Çünkü IP bazında filtreleme yöntemi kuruluyor burada. Hem daha zor olacak, hem de BTK maddelerinden bir tanesine göre, filtreleme sistemini aşmaya çalışanların tespit edilmesi söz konusu.
* Bu yeni sistem altında port bazında da engelleme yapılacak. Yani BTK, Türk Telekom'a zarar verdiği gerekçesiyle bazı portları kapatarak Skype'ı da yasaklayabilir."

daha fazla detay icin

www.radikal.com.tr
(bkz: helal internet/#23276017)
bianet.org

önce taksim'e inerim ben. on binlerce kişi iner herhalde.

not: facebook hesabı açmak zorunda kalır onu kullanırım mecburen.
  • sen git ben geliyorum  (29.04.11 18:36:23)
daha kesin birsey yok. kapatilmaz bence. eger ki kapatildi, interneti kirrim!

  • ermanen  (29.04.11 18:42:25)
@sen git ben geliyorum, facebook da cocuk filtresine takilabilirmis. evde cocuk varsa onu da kullanamazsin. mobil kullanimlar icin de zaten t.c. kimlik nonu girip kullaniyormussun.

  • comptrol  (29.04.11 18:43:48)
öğrenciyim yalnız yaşıyorum abi. çocuk olayı yok. ama bu kadar ileri götüremezler herhalde? bu kadar da mal değiliz toplumca. değiliz di mi?

  • sen git ben geliyorum  (29.04.11 18:47:13)
kimin kime hizmet ettiği şu ana kadar bi muamma idi
"turk telekoma zarar verdiği gerekçesiyle" evet bu betimleme beni aydınlattı.

  • benlik bu kadar  (29.04.11 18:50:04 ~ 18:50:20)
interneti hiç kullanmayız olur biter.

en az sözlükteki aktif yazar sayısı kadar bir kitle de sokağa dökülür, hatta çaylakları yazar yapma vaadiyle bile sokağa dökebilirsiniz, belki devrim olur ?
  • nedensizce  (29.04.11 18:52:02)
bu ne lan bunu da yeni duydum. allah belalarını versin. ulan bu kadar kötü bir hizmet nerede var ya. dünyanın en pahalı internetine karşın dünyanın en yavaş internetini kullanıyoruz, bir de girilecek site bırakmıyorlar. türk aile yapısını da sikim. türk aile yapısı ne ya? her şeyi buna bağlamıyorlar mı bir de deli oluyorum.

  • baldur  (29.04.11 18:56:11)
abi inanılmaz ya. dinledikçe, okudukça sinirim bozuluyor. sikerim böyle işi ya. bizi ne yapacaklar abi böyle? lan nereye gidiyor bu toplum amına koyım!

  • sen git ben geliyorum  (29.04.11 18:57:23)
çocuğumu keserim.

  • ronaldo17  (29.04.11 18:57:56)
ilk youtube kapatildiginda ben girebiliyorum ki ekieki duzeyinde umursamazliginin, porno siteler kapatildiginda aman beni pornocu sanmasinlar korkusunun tepkisizliginin gelecegi noktanin bu olacagi seneler oncesinden soylendiginde saka gibi geliyodu di mi?

  • tasa oturma soguk ceker  (29.04.11 19:01:27)
taşa oturma soğuk çeker
aga millet ne yapsın başbakanının ben youtube'a giriyorum ki eki eki dediği bir ülkede protesto yapılsa ne denecek ki, ben girebiliyorum siz de girebilin derlerdi en fazla.

  • baldur  (29.04.11 19:04:37)
basbakanin ne dedigi onemli degil onemli olan kanunlar ve mahkeme kararlari. internet sitelerine gazete veya tv kanali muamelesi yapan kanunlar duzeltilirse, internet ortamin da gezmenin, gercek hayatta gezmeye benzedigi, web sitelerine isyeri, magaza, kahve muamelesi yapildigi bir bilinc oturtulursa, kisitlamanin ne duzeyde oldugu daha net anlasilir.

devlet nevinzadenin girisine polis koyup buraya giremezsiniz dese insanlar eve gidip facebook ve twitterdan protesto etmezdi heralde. internette gezinme ozgurlugunun anayasal seyahat hakkinla esit duzeyde olmasi gerekiyor ama herkes bu ozgurluge cok sanal bakiyor.
  • tasa oturma soguk ceker  (29.04.11 19:20:21)
Bir kere türk aile yapısı da neymiş. Güçlü aile bağlarımız olduğu, ananelerimizden, geleneklerimizden dem vurulur. En sıkı en saygılı aile bağlarının türk aile yapısında olduğu söylenir, öğretilir. Halbuki polis karakolları ensest ilişkilerden geçilmez, yüz binlere yakın çocuk ailelerinden kaçıp sokakta yaşamayı tercih eder. En kötüsünü düşünelim, diyelim ki yasa en acımasız haliyle çıktı. Ne olucak sanıyoruz ki. Net bi şekilde ne olacağını kestiremeyiz. İstersek 100 bin kişi toplanıp taksimde eylem yapalım. Önde gelen haber kanallarının bunu haber edebileceğini garanti edemeyiz. Bizzat en dürüst bildiğimiz haber kanallarından (yakın zamana kadar) NTV birçok büyük eylemi görmezden gelip birilerine yaranmaya çalıştı. Yarınki çıkar dinamikleri bu eylemin gücünü belirler.

  • ilkinci  (29.04.11 22:24:16)
sıkıntı değil, uydudan internet alırız...

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (30.04.11 00:41:13)
ttnet sözleşmede söz verdiği hizmetleri karşılayamaz hale gelmiş olur benim gözümde eğer ekşi duyuruya bile giremezsem. sözleşmemi tek taraflı fes ederim.

  • burfak  (30.04.11 04:30:46)
onun dışında

taksime inerim +1 her türlü
  • burfak  (30.04.11 04:31:15)
buradan şunu demek istiyorlar. işine gelen, götü yemeyen oturur benim uygun gördüğüm şekilde interneti kullanır. beğenmeyen sitittititrr gider, yahut DEVRİM şart...

  • coexist  (30.04.11 10:12:11)
eğer öyle bir şey olursa meydanlarda görüşürüz.

  • bagcivan  (30.04.11 10:17:52)
taş ve sopalarla bişiler yapılabilir.

  • jameskeenan  (30.04.11 11:22:14)
atom bombası atalım herkes kurtulsun..

şaka bir yana her türlü yürüyüş, sokak eylemi vb şeyler düzenlenebilir.
ayrıca hak verilmez alınır!
  • baterist  (30.04.11 17:13:18)
zamanı geldi sanırım.

  • ocanal  (04.05.11 04:02:12)
yahu neden seçimden önce değil de seçimden sonra kapatılacak? hiç düşündünüz mü? başkanlık sistemiyle hedef 2023 diye kendileri söylemiyor mu? eğer bu seçimde de kazanırsa bu hükümet, daha neler görecek sevgili türkiyem? 100liraya depomu full'lüyorum bir kaç ay önce. geçenlerde yeni aldım benzin 4.22 lt fiyatı. şimdi 4.29 olmuş, çeyrek depo eksik. böle giderse 5 hatta 10 tl bile olur. internet de böyle. şaşılacak bir şey yok.

  • bıdıbıdı  (04.05.11 04:11:59)
internetime dokunma diye yürüyüş oldu o zaman, liseli liseli evden kaçıp tek başıma şehir değiştirerek gittim taksim'e. o protestoda ben de vardım hem de 18 yaşından küçüktüm. tabi 10 sene geçti üstünden. köprünün altından çok sular aktı hatta çok su aktığı için köprü yetmedi yenileri dikildi. neler neler..

  • feel the blanks  (19.09.21 13:59:33)