[Web Hosting] Hostgator v.s GoDaddy

Ayriyetten domain de alacagim. Kuracagim site Turkiye'deki kullanicilara yonelik olacak. Sorularim sunlar;

1-) Turkiye'de yer alan bir datacenter'a sahip hosting firmasindan almak yerine bu iki firmadan birinden almak sorun teskil eder mi hiz acisindan?

2-) Iki site de dunyanin onde gelen sirketlerinden. Her daim up degil mi server'lari? Herhangi bir sorunla karsilasan oldu mu?

3-) Hangisini tercih ediyorsunuz? Ne icin?

4-) Ayriyetten domain de alacagim; nette okudugum yorumlarda domaini godaddy'den, hosting'i hostgator'dan alin denmis. Ama bir aciklama yok. Neden boyle?

5-) Alacagim hosting derhal kullanima acilir mi odemeyi yapar yapmaz?

TESEKKURLER

1-2-3-4-5= www.gkg.net

  • ben smyrna  (28.04.11 21:15:34)
uzaklarda aramayın derim:

www.hostbul.net
  • ron dennis  (28.04.11 21:47:27)
Hız, Türkiye'deki sunucuya göre farkedecektir tabii ama iyi bir şirketten sunucu kiralarsanız arada uçurumlar olmaz. İki firmanın da sunucuları iyidir ancak her şirketin iş kalemlerinden bazılarına daha ağırlık verir. Bu yüzden GoDaddy alanadı konusunda daha iyi iken, Hostgator da hosting üzerin yoğunlaşmış, bu konuda isim yapmışlardır. (Hostgator Türkiye'de de Türkçe faaliyete başladı sanırım)

Ödemeyi kredi kartıyla yapacaksanız hesabınız hemen açılır.
  • Rochefort  (28.04.11 22:43:19)