sokak müzisyeninin fotoğrafını çekmek

bu işin raconu nedir? çektikten sonra para vermeli miyiz?

hiç birinin isteyeceğini sanmıyorum ama sen yine de emeğe saygı at biraz.

  • qweqwe  (26.04.11 20:28:23)
bence yapacağın iş üzerine (fotoğraf vs.) vereceğin bi ücret değilde işini gördükten sonra biraz zaman ayırıp onun yaptığı şeyi dinledikten sonra bırakacağın normal müzisyen ücretinden biraz daha fazlası uygundur. 2 lira değilde 10 lira bırakmak gibi. ama dediğim gibi fotoğrafları aldım bu da senin hakkın diyerek değil. biraz zaman ayırıp icra ettiği şeyin emeği olarak vermen daha iyi olur.

  • kapi acik richard gere  (26.04.11 20:40:03)
anladım, peki şöyle bir şey daha mı kıyak olur, gidip o kişinin fotoğrafını çektikten sorna bastırıp falan versem?

yani bir de 10 lira abartı yahu :/ 5 sokak müzisyeni çeksem 50 lira. konsere gider ana sahneden bon joviyi çekerim be birazcık daha kasıp ?
  • cedric tweedledee  (26.04.11 20:42:43)
biraz dinle, biraz para ver (fotoğraftan para kazanacaksan 10 tl abartılı değil, aksi takdirde 1 tl de olur), bastırıp fotoğrafını vermen de ayrıca güzel olur ama aynı yerde bulamama ihtimalini de gözönünde bulundur.

  • Khaz  (26.04.11 20:50:43)
sen de haklısın. kimisine dediğin gibi resimlerini bastırıp vermen ya da çalışmanı yapacağın; site, dergi vs. adres ya da matbusunu vermende mutlu eder. ama bence hadi 10 değilde atacağın 3 5 diyelim işin raconudur bana göre.

  • kapi acik richard gere  (26.04.11 20:51:10)
yok para kazanmayacağım canım bu işten : )) öylesine benim için bir hobi.

yani 1 tl değil de birazcık daha yüksek bir şey atmak daha mantıklı diyorsunuz.

tamamdır teşkür ederim.
  • cedric tweedledee  (26.04.11 21:05:07)
Bence iyi bir fotograf üç beş liradan daha önemlidir o sanatçılar için. Dinleyin, ara verdiğinde "fotografınızı çekmek istiyorum, size de gönderebilmem için e-posta adresinizi alabilir miyim?" deyin, sonraki şarkıya başladığında çekin, bence yeter.

  • sourlemonade  (26.04.11 22:09:07)