motorsikletlerle ilgili bir soru

sevgili motor sahipleri, hiç motorum olmadı ama hep özendim. neyse aklıma takıldı, motorsikletleri gece nerede bırakıyorsunuz? kamyonete filan atıp götürmüyorlar mı? ne gibi önlemler alıyorsunuz?

ben, bizim apartmanın kapalı garajına bırakıyorum. sokağa da bırakanlar var tabii ama, hem güvenlik açısından, hem de motosiklet dış etkenlere fazlaca açık bir alet olduğundan pek tercih edilen birşey değil bu.

garajı olmayanlar apartmanın(düzayaksa şayet) girişine bırakıyorlar genelde.
  • deeperdown  (26.04.11 19:10:38)
otoparka bırakıyorduk biz. en garanitilisi bu.

bahçede kilitli motorlarda mazot, parça çalma hatta selenin süngerinin parçalanması gibi olaylar oluyor. sokağa bırakan her arkadaşımın başına benzer bir durum geldi.
  • pyro clustic flow  (26.04.11 19:13:55)
Direksiyon kilidi var,tekerden kilitlersin(sağlam bir şekilde)hiç birşey olmaz,kamyonet olayına gelincede bence biri korunaklı motoru gece gelip o kadar emek harcayıp da kamyonete alıp gideceğini sanmıyorum...çünkü.,öncelikle bir motoru çaldımı %85 yakalanır... değmez bir motor için sabıka yemeye diye düşünüyorum.Ben araba çalmakla motor çalmayı aynı kategoride görüyorum.

  • ahmetx6  (26.04.11 19:15:26)