Touchpad'i devre dışı bırakmaca.

Daha önce de açmıştım bu duyuruyu, o zaman istediğim cevabı alamamıştım.
Öncelikle tekrar söyleyeyim touchpad'i kaldırmak istemiyorum, devre dışı bırakmak istiyorum.

Fn tuşlarından herhangi birinde yok.
Aygıt yöneticisinde 'devre dışı bırak'a tıklanmıyor. Gri renkte, silik orası.
Saatin ordaki ikonlarda Touch Pad'in simgesi var, tıklayınca Denetim masası > fare denetim şeyi çıkıyor. Orada da sadece yazarken devre dışı bırak var. Normal şekilde yok.

Bir yardımcı olun, FPS oyunları oynuyorum. Elim kolum çarpıyor çatışmanın ortasında, zor durumda kalıyorum.

Ek: Casper Nirvana

casper'lar genelde synaptics touch pad kullanıyor. şuradan

www.synaptics.com

işletim sistemine uygun olanı indir. eğer uyar ve çalışırsa saatin yanında ikon belirecek. onun ayarlarından kapatabilirsin.
  • mayeskuel  (25.04.11 19:49:35 ~ 19:49:49)
E ben bunu kurdum ama ikon falan belirmedi, Programlarda falan da yok. Denetim Masası > Fare'ye tıklayınca Synaptics'i kurmuşsun oradan ayarla falan diyor.

  • xenophobe  (25.04.11 20:07:16)
tamam o zaman fare ayarlarından gelişmiş falan sekmelerinin olduğu yerin sonunda synaptics gibi bir sekme olması lazım.

  • mayeskuel  (25.04.11 20:09:03)
Yok işte gelişmiş'e falan giremiyorum ki. Fare ayarları'na tıklayınca direkt synaptics'ten yap diyor.

  • xenophobe  (25.04.11 20:12:53)
64 bit falan kurmadın dimi?

  • mayeskuel  (25.04.11 20:29:41)
benim de casper nirvana ve Fn ye basınca F9da dokunmatik aç kapa diyo. oradan yapabiliyosun. belki sende de işe yarar.

  • bıdıbıdı  (25.04.11 20:41:10)
@mayeskuel 64 bit kurdum zaten ios da 64 bit.
@bıdıbıdı fn f9 da başka bir şey var benim. fn lerin hiç birinde olmadığına eminim.

  • xenophobe  (25.04.11 20:44:01)
Denetim masasından aygıt yöneticisine git. Fare ve diğer işaretleme aygıtlarına çift tıkla. Orada Synaptics Touchpad var. Ona sağ tıkladığında devre dışı bırak çıkması gerekiyor. Umarım yardımcı olmuştur.

  • knux  (26.04.11 03:02:13)