İstemsiz yaptığımız hareketler

bir yere delik açmak için ( hamur / kar ) işaret parmağınızla eşelemek
bir vidayı vidalamadan önce tahtaya başparmağınızla sıkıştırmak

bu ve benzeri ( yapmak zorunda değilsiniz aslında , o şekilde olmasını istediğiniz de olur misal : iki parmağınızı makas gibi kullanmak / elinizi bıçak gibi kullanmak istemek )

bi el atıverin / bu tarz yaptığımız hareketler yada bu şekilde yapmak istedikleriniz nelerdir ?

( yemekle ilişkili olursa tadından yenmez ama farketmez de )

danke !

edit : 2. bi duyuru açıyorum , azz sonrraa

koltuğun kenarıyla oynamak??

  • ilkinci  (24.04.11 22:56:27)
verdiğin örnekler arasında bağlantı kuramadım. biraz daha açar mısın?

  • sttc  (24.04.11 22:56:38)
mesela bi yeri kesmek istiyosun ( ormandasın diyelim )elini sağa sola savuruyosun ( ağaçlar otlar kesiliyo ) ama onlar gitmesede sen onları bi yerde kesmek için sallıyosun kolunu

hmm mesela ekmeği ellerinle ikiye bölüyosun , aslında kesmeye çalışıyosun ?

yani bi amaca ulaşmak için yaptığımız ama yapamadığımız hareketler gibi bişi , anlatması da zor ya :/
  • busuta  (24.04.11 23:00:09)
uyurken sinek rahatsız edince elini sallıyosun havaya, denk gelirse
saçın yüzüne düştüğünde üflersin o da bazen işe yarar, genelde yaramaz bu sefer elinle düzeltirsin

olur mu bilmiyorum
  • freebird5406_2  (24.04.11 23:07:24 ~ 23:08:29)
türk insanının vazgeçemediği bir alışkanlık örneği vermek istiyorum...
eti çatalın kenarıyla kesmeye çalışmak :)

  • thebitterend  (25.04.11 15:41:09 ~ 15:48:56)