bir tanıdığım kocasını aldatıyor

direkt girdim konuya. ayrıntı vermeyeceğim ama şunu bilmenizi isterim adam gerçekten çok iyi biri aksi halde umurumda olmazdı zaten. aldatma konusunda ise eminim. siz olsanız kocasına bir şekilde söyler miydiniz? nasıl söylerdiniz?

peşin not : benim eğilimim hiç karışmayıp sessiz kalmak yönünde. ama adamın kişiliği bir şeyler yapmaya zorluyor beni.

kanıt olarak bir şey sunup mektup falan atardım sanıyorum. iyi adamı sikme eğilimi gösterenlerden nefret ediyorum, acımazdım muhtemelen.

  • roket adam  (23.04.11 21:15:20)
karı koca arasına girilmez

  • mori  (23.04.11 21:15:47)
isimsiz mektup yaz, kıllandır. adam gerisini kendi halleder.

ben olsam öyle yapardım. (aldatılan kişi sevdiğim birisi ise)
  • sakingitarist  (23.04.11 21:16:59)
karısma pek.

  • bryan fury  (23.04.11 21:17:32)
gizli bir şekilde adama ilet. karısının olmadığı bir zamanda yap ve haberi olduktan sonra çevresinde ol. saçma birşey yaptırma. siniri geçince doğru olanı yapması konusunda telkin et.

eğer ki adamı bu kadar çok sayıyorsan yap bunu. yoksa sktir et.
  • roverandom  (23.04.11 21:18:15)
yapacaksan kimligini belli etmeden yap. aksi takdirde sana patlama ihtimali yuksek.

  • perkele  (23.04.11 21:22:54)
mektup, mesaj, mail olabilir. kısa ve öz.

karın seni aldatıyor. bir dost.
  • mayeskuel  (23.04.11 21:24:17)
ben olsam karışmam. karışmamak doğru geliyor bana. ha bu olayın durmasını istiyorsam da adama değil de kadına bir uyarı gönderirdim sanırım bir şekilde isimsiz olarak.

  • yasakani  (23.04.11 21:24:57)
İsimsiz Mail at, telefonla ara, mektup yaz. Birşey yap yani. Adamın içine kurt düştü mü peşini bırakmaz.

Ayrıca yukarıdaki yöntemleri kullanarak tepkiyi üzerine çekmemiş olursun.
  • livaneli kadir  (23.04.11 21:27:53)
evet kadını kimlik belli etmeden (!) olaydan haberdar olduguna dair uyarip sikinti verebilirsin. uyarida acitasyon da yap, bak adam ii insan niye boyle bi sey yapiyosun ona karsi diye. belki insafa gelme olayi olabilir.

  • perkele  (23.04.11 21:28:34)
@yasakani

herkesin aldatıldığını bilmeye hakkı var. yazık adama
  • roverandom  (23.04.11 21:28:52)
bence adama söyleme kadına söyle. kocanı aldattığını biliyorum ya sen söylersin ya ben de. Bir daha aklının ucundan geçirmez böyle birşeyi.

  • eternal disgust  (23.04.11 21:30:54)
eternal disgust in dedigini yapma sakin! tecrubelerime dayanarak soyluyorum. bu konuda kesinlikle(!) kimligini belli etmemelisin. arkadasinla aran bozulacaktir.

  • perkele  (23.04.11 21:34:12)
kimliğini belli etmeden söyledikten sonra bile olabilecek herhangi bir kötü olayda vicdanın seni hayatın boyunca rahat bırakmayacaktır. keşkelerle devam etme riskini göz önünde bulundur da hareket et.

iyi düşün taşın.
  • istanbluer  (23.04.11 21:34:20)
ya adama "isimsiz mail at" falan diyorsunuz da, diyelim kadına ya da kocasına isimsiz mail attı, mektup yazdı vs. bu olayların sonunda iş bi şekilde adli makamlara taşınırsa?(cinayet, iftira davası,vs.) o zaman kendi başı da derde girebilir.

ne yapacaksan kimliğini saklamadan yap. ama ben olsam karışmazdım.
  • jangara  (23.04.11 21:37:06)
isimsiz mektup +1

  • lord henry  (23.04.11 21:38:29)
şayet kadin malın gözü ise, ne yapar eder o iyi niyetli adami ikna eder. arada coluk cocuk varsa, sizin almasini beklediginiz cezayi almadan kolaylikla sıyırabilir. bu nedenle isimsiz mektup gibi işlere girecekseniz size sherlock holmes culk oynamanın her zaman en iyi yol olmadigini hatirlatirim.

ha bu arada, kendi cevremde yaptigim kisa bir anket ve istatistik calismasina göre evli eşlerin yüzde 80'i birbirini öyle ya da böyle aldatmaktadir. diger yüzde 20'si ise ya aldatacak kadar evliligi umursamiyordur ya da cesaret edemiyordur. bu durumda, sizin bu hamleniz neyi kimin adina düzeltecek onu bir tekrar düsünün.
  • jackofalltrades  (23.04.11 22:18:56)
kadınla konuş gerekirse tartış. yanlış olduğunu söyle, pişman et, korkut.

  • take me rufee  (23.04.11 22:20:28)
Çekebiliyorsan 1-2 tane fotoğraf yakalayıp isimsiz bir mektupla yollamak. Yakalayamıyorsan senin emin olmana sebebiyet veren durumları açıklayan (açıklarken dikkat et kimliğin belli olmasın) bir mektup. Eğer mevcut durumda en ufak şüphe varsa hiç karışmamak.

  • birazbira  (23.04.11 22:26:10)
iyi adamı katil etme, birilerine birşeyler söyleyeceksen kadına söyle. ya da hiç karışma. belki de biliyordur.

ayrıca ben şahsen aldatılıyor olsaydım bilmek istemezdim. hayatım boyunca bunu bilecek olmak kendimi çok kötü hissettirirdi, güven kaybı vs paranoyaklık ne dersen de. çok kötü bir his olacağına eminim.
  • anestezik  (23.04.11 23:08:45 ~ 23:10:56)
aynı şey başıma geldi elimde kanıtımla beraber kocasını haberdar ettim. gizli saklı iş çevirmeye bile gerek duymadım. çok da rahatım iyi ki yapmışım oh

  • dulcinea  (23.04.11 23:36:12)
dikkat edin de basiniz belaya girmesin ayrica adam kadini oldurur siz de vicdan azabi duyarsiniz ince isler. adamin bir arkadasi varsa boyle boyle diyin adam desin bari :/ ne bicim isler ya

  • madworld  (23.04.11 23:59:34)
bir sekilde mudahale etmezseniz siz de bu duruma göz yumduğunuz için bence kadın kadar olmasa da suçlusunuz.

  • kayranin kedisi  (24.04.11 15:44:36)
bildigin her ne ise, adamın şüpheye yer bırakmadan karısını yakalamasını sağlayacak şekilde hareket etmelisin.

aksi takdirde adam kadına sen beni aldatıyor musun dedi. kadın yalanladı. artık kadın çok daha dikkat edecek, adamın içine şüphe düşecek ve ispat edemeyecek. asıl işkence o durumda başlıyor. bu yüzden bu adam sizin için değerli ise ya sonsuza kadar sessiz kalın ya da şüpheye yer bırakmayacak deliller ile adamın kafasında olayı netleştirin.
  • orpheus  (24.04.11 16:42:15 ~ 16:43:29)
adam iyi olmasa ne olur ki, sonuçta aldatılıyor...direkt gidip söyleyemeyecekseniz karışmayın bence.

  • african rain  (24.04.11 19:51:02)