sosyal medya uzmanı olmak için eğitim/gelişim?

merhabalar,

bir yıllık metin yazarlığı deneyimim var ve sosyal medya üzerine yoğunlaşıp bu alanda iş aramayı planlıyorum. iş aramaya 2 ay kadar sonra başlayacağım.

bu sürede alabileceğim bir eğitim var mı? CV'imi şıklaştıracak ve işe alınmamı kolaylaştıracak bir eğitim, kurs vb...

ve de başka neler yapabilirim bu konuda kendimi geliştirmek ya da referans göstermek için?

teşekkürler...

seminerler filan oluyor. (webinar'lar da oluyor) ama bunlar cv'nin hangi kısmına eklenir bilmiyorum. dijital alanda bir şeyler yapmalısın. kendini tanıtmak için sosyal medyadaki kimliğinin senin adına konuşabiliyor olması lazım.

bol bol araştırman, okuman, üzerine düşünmen, oradan buradan çıkarımlar yapmaya çalışman gerekiyor. bunlar için 908345 tane site var. gittikçe de artıyor sayıları.

onlarca sosyal medya ajansı var, bu adamlar ne işle uğraşıyor onları filan da incele. son olarak da asla ve asla günün gerisinde kalma.

not: ben de daha işin içine net adımımı atamadım da sürekli bunları yapan bi adamım. iş bulursan beni unutma:( seneye yakıcam, yıkıcam zaten sdlfjk

edit: mashable yeni çıkan şeyleri takip etmek için oldukça ideal ama onun dışında süper yazılar yazan adamlar var <3

bir de şey geldi aklıma, bilgi'de sanırım yüksek lisans için vardı alakalı. geçen aylarda brand age'te okumuştum yanılmıyorsam.
  • dambil  (22.04.11 23:48:25 ~ 23.04.11 00:47:08)
gözlemlediğim kadarıyla (bir ajansın sosyal medya ekibinde çalışıyorum), şirket iş modellerine ve müşterilere, piyasaya, analize, analitik ve hızlı karar alabilmeye yatkın olmak gerekiyor baya, ekibin sosyal mecralardaki deneyimi ön plana çıkıyor uzman olmak bana kalırsa aynı anda 3-4 büyük müşteriyi iyi idare edebilmek olarak gözüküyor. Yani uzmanlık bir süreç meselesi gibi düşünebilirsin.

  • exdp  (23.04.11 00:02:22)
mashable'i takip et yeter ya. ana kaynak orasidir.

  • comptrol  (23.04.11 00:21:10)