organ bağışı

organlarımı bağışladım. aileme sözlü vasiyet etmemi söylediler. söyledim ama ben ölümümde bunun aileme sorulmasını istemiyorum. ölümüm durumunda direk organlarımın bağışlanması istiyorum. bunun için ne yapmam gerekiyor?

yapılacak bir şey yok. her halükarda ailenden izin istiyorlar.

  • laluzdelavida  (22.04.11 04:36:40)
Her halükarda ailenizden izin isteme gibi bir durum söz konusu değildir. Eğer bir kağıda durumu izah eden bir metin yazıp imzanızla beraber avukatınıza verirseniz (yahut ölümünüzde ibraz etmek üzere yakın bir arkadaşınıza) yeterli olur.

Ayrıca sürekli üzerinizde bir organ bağış bilekliği veya kimliğinizle bileşik ele gelen ve durumu izah eden imzalı bir metin taşırsanız öldükten sonra organlarınızın kurtarılma şansı artar.
  • money money money  (22.04.11 05:14:43)
üzerinizde, organ bağışında bulunduğunuz belli edecek herhangi bir şey taşımayın.

  • altinci nesil caylak  (22.04.11 08:43:52)
Bencede kesinlikle taşımayın. Tanımadığınız insanların bilmesi çok iyi birşey değil. Aslında bazı doktorlar için de aynı şey geçerli. Ben bir metin yazıp imzalayıp yakın 2 arkadaşıma verdim.

  • italian  (22.04.11 08:46:20)
Önce bir hastanede, tertemiz, beyin ölümüyle gidin de ondan sonra sıra gelir organa-bağışa. Dedikleri gibi noter yada avukat kanalıyla bir vasiyet maddesi belirtmezseniz her halükarda aileye soracaklar.

  • jesterdvine  (22.04.11 08:59:12)
akdeniz üniversitesinde ölmeye çalış.bu konuda en uzman hastane

  • hari  (22.04.11 14:57:24)