ip numaralari

benim modem sapitti. otomatik olarak ip numarasi atayamadigi icin nete baglanamiyorum. asil olay msn'e arada bir baglaniyorum fakat explorer actigimda ve bir siteye girdiğimde ilk olarak aciliyor fakat o sayfada gezmek istedigim zaman baglanti kurulamadi diyor.

acaba el ile ip numarasi girmek istesek ne girebiliriz?
bu, sorunuma care olabilir mi?

modem; kablosuz smartnet

ethernet kartınızın tcp/ip ayarları kısmında, "varsayılan ağ geçidi" ve "dns server" adresi olarak modeminizin ip adresini, "ip adresi" olarak da modeminizin ip adresi ile aynı ip segmentinden herhangi bir ip adresini girmeniz yeterli olacaktır. bu ip adresini şu şekilde belirleyebilirsiniz:

varsayılan ağ geçidiniz 10.0.0.1 diyelim, siz 10.0.0.herhangi bir numara ile, öerneğin "9", internete bağlanabiliyor olmalısınız.

not: varsayılan ağ geçidi, sizi internete "çıkaran" aygıtın ip adresidir.buraya modemin ip adresini girmek zorundasınız.
dns server adresi, modem ile aynı olmak zorunda değildir. sorun yaşamamak için, varsayılan ağ geçidi ile aynı ip adresini veriniz. isim çözümleme kısmını ttnet'nin dns serverları yapacaktır. ama, dilerseniz benim yaptığım gibi, dns server adresi olarak "open dns" adreslerini de belirtebilirsiniz. yani bu kısım tercihe kalmıştır.
  • hunter the dayworker  (19.03.08 14:59:48)
i$inize yarayabilir belki:

(bkz: adsl modem ip araliklari)
(bkz: adsl modem ip leri)
  • katafalk  (19.03.08 15:04:16)