outlook 2010 da gmail ayarı

merhaba arkdaşlar sorunum outlook 2010 a gmail hesabımı ekleyememek.googla sordum baya çözüm var ama denemdim hiç biri fayda etmedi bide buraya danışayım dedim.ben pek anlamam bu işten ama gördüğüm kadarıyla ayarları elle yapıp oradan ya pop3 üzerinden yada imap üzerinden ayarlamak gerekiyormuş her şeyi denedim ama bi türlü sonuç elde edemedim.varmı bu işin bir çözümü?

neyini yapamadın? hata mesajı vss var mı?

file --> info --> +addacount işaretinden ekliyosun.
ayrıca gmail --> ayarlar ---> yönlendirme ve pop imap ---> imap etkinleştir tik'li olmalı.
  • mayeskuel  (20.04.11 13:29:12 ~ 13:30:16)
gmail ayarlarından pop ve imap i etkinleştirdim.outlook dan hesabı hesabı ekleyip ayarları elle yapıyorum çünkü diğer türlüde bağlanmıyo burada gelen posta sonucusunu hem pop.gmail.com hemde imap.gmail.com yaptım ve gereken bağlantı noktası numaralarınıda girdim bunları gmail kendi sayfasında anlatıldığı gibi aynen uyguladım ve hesap ayarlarını sına dediğimde gelen posta sunucusuna(pop/imap)oturum aç:bağlanılamadı ve Sınama e-posta iletisi gönderin: Outlook, giden (SMTP) e-posta sunucunuza bağlanamıyor hatası alıyorum

  • banx  (20.04.11 13:39:24)
ssl fln onları ısaretledın mı, imap ıcın portlar farklı.

  • bryan fury  (20.04.11 13:46:42)
  • bryan fury  (20.04.11 13:48:05)
evt burada anlatılanları birebir yaptım ama bi türlü olmadı bunlar 2007 outlook için herhalde 2010 da farklı bişeymi var acaba

  • banx  (20.04.11 13:57:24)
outlook 2010 oto gmail ayarlarını yapıyordu diye hatırlıyorum manuel ayarlamak yerine oto yu seç o yapar.

  • onexey  (20.04.11 14:13:37)
dediğim gibi otomatik zaten olmadığından bu şekilde denedim.

  • banx  (20.04.11 14:17:47)
sunucu bağlantı noktası numaralarını elle girdiniz mi? varsayılan olarak gelen sunucu; 143 ve giden sunucu: 25'tir. bunları gelen için 993 ve giden için 587 olarak değiştirin.

  • opteron  (20.04.11 15:24:56)
onuda yaptım.google'ın kendi sayfasında belirtilen tüm ayarları yaptım ama işe yaramadı.bu sorun benim bağlantımdan kaynaklanıyo olabilirmi dns yada ip yi elle belirledim çünkü okulun ip ve dnssini kullanmam gerekiyo bunlardan dolayı sorun çıkmış olabilirmi acaba?

  • banx  (20.04.11 15:32:05)
bir hata uyarısı alıyor olmanız gerekir. onu belirtirseniz daha kolay yardımcı olunur.

  • opteron  (20.04.11 16:19:15)
yukarıdada belirtmiştim hatayı ama bir daha yazayım.
gelen posta sunucusuna(pop)oturum aç:bağlanılamadı
Sınama e-posta iletisi gönderin: Outlook, giden (SMTP) e-posta sunucunuza bağlanamıyor
  • banx  (20.04.11 16:25:37)
port sorunu gıbı duruyor. portlar ıcın okulun bı engellemesı olabilir mı?

  • bryan fury  (21.04.11 01:29:17)
evt portlardan kaynaklıymış aynı şeyleri evde yaptığımda hesap eklendi ama hesabı okulda kullanamıyorum malesef okulun portları gmaili outlookda kullanmayı engelliyor.

  • banx  (21.04.11 09:08:53)