Lens İade Sorunu

Selam herkese, 1 yıldan sonra tekrar lens kullanmaya başladım ve muayene sonucuna göre eskisiyle aynı aks değerlerinde lens istendi (110 ve 80), ancak doktorun getirttiği lensin aksları 120 ve 70 değerinde, kutuyu açmadan önce deneme lensini kullan rahat edemessen iade ederiz demişti. Ben deneme lensini bir süre kullanıp sorun yaşamayınca, kutuyu da açtım, ancak gözüm çok rahatsız oldu, lensi taktıktan 2-3 saat sonra midem bulanıyor, gözümün tüm sinirlerini hissediyorum resmen.. Bu durumda ben açtığım kutuyu nasıl iade ederim, 10 derecelik aks farkı bu kadar problem yaratır mı? Zaten lensleri gümrüğe takıldı şöyle böyle deyip 3 ay gecikmeli getirdiler, bir de kutuyu açtım diye geri almazlarsa deli olacağım.

Fikirleriniz için teşekkürler şimdiden.

yurtdışından siparişle getirdilerse büyük ihtimal geri almazlar. böyle istisnai ve güçlükle birşey elde edilen durumlarda her zaman olaylara hakim olmak, geleceği görerek hareket etmek gerek. bu tarz konularda başım çok ağrımıştı.

  • mayeskuel  (18.04.11 10:04:34)