95-96 grand cherokee alınır mı nasıldır?

temiz az km'li cherokee alınır mı sizce? lpgli olacak yazın 1 ay kadar uzun yolda kullanılacak(istanbul-antalya-erzincan-istanbul ve ek yerler ortalama 4bin km) geri diğer zamanlarda istanbulda kullanılacak günde ortalama 30 km yapıcak. babam ve ben kullanacaz. yedek parçaları çok mu pahalıdır. parçaları sanayide değişecek biz aldıktan büyük ihtimal çünkü tanıdıklar var. parça fiyatları normal bir aile bütçesini çok zorlar mı? sık sık arıza çıkarır mı? yani kısacası genel bilgileri bekliyorum :)

ben aynı sorunun 2003-2004'lusunu sormuştum ve koşarak kaç yanıtını aldım.

  • kayranin kedisi  (17.04.11 13:54:14)
bu tarz araçlar ailenin "tek aracı" olabilecek araçlar değildir. sık sorun çıkarır, çıkardığı zman maliyeti fazla olur. yedek parçası bulunmaz, pahalıdır. iyi bir amerikancı usta gerekir. yakıt sarfiyatı çoktur. LPG de olsa LPG'yi de sömürür. ama zaten bir tane araç varsa, keyif olsun diye, zevk olsun diye, off-road olsun diye ikinci, üçüncü araç olarak alınabilir.

bu arada 95-96 model bir grand cherokee'nin 120.000 km. altında bulunması çok zor ve hatta imkansızdır. 120.000 km.'den az diyenler yalan söyler. 120.000 km. de 4x4 bir araç için ciddi bir rakam.
  • nesilsiz  (17.04.11 14:41:09 ~ 14:45:38)
  • nesilsiz  (17.04.11 15:43:17)
abim 96 aldı böyle. lpg'liydi ama zaten lpg masrafı orta üstü yakan bir arabanın benzin masrafı gibi. bir kaç büyük arızası oldu maliyetli tamir edildi sonra sattı zaten abim de.

  • sijwocaq  (17.04.11 18:06:32)