ankaralılara ve az çok ankara'yı bilenlere gelsin

merhabalar,

iki hafta önce istanbul için şöyle bir çalışma yapmıştım:
s7.directupload.net

hazır zaman bulmuşken aynı çalışmayı bu sefer de ankara için yapayım dedim. çalışma şu an şu durumda:
s7.directupload.net

ancak fikir aşamasında tıkandım şu an. acaba daha neler eklenebilir? yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

siyasetçiler, parti amblemleri.

not: yalnız bayıldım ben bunlara. muhteşem olmuşlar. amaç nedir acaba diye sorsam?
  • shiranai  (15.04.11 20:56:15 ~ 20:57:00)
hocam harikasın,

bi köşeye hızlı treni ekleyebilirsin, hatta benim aklıma hzlı trenin o baloncuğu çekmesi gibi bişey geldi nazcizane.

ha bi de bitirince duyuruya cevap olarak koyarsan çok sevinirim.
  • antihero  (15.04.11 21:10:49)
behzat ç.'ye dair birşey olabilir :) ek olarak da estergon kalesi ve ulus heykel olabilir. saman pazarına dair birşey de güzel olur.

Ekleme: hocam eline sağlık çok güzel düşünmüşsün çok da güzel olmuş. geçen yaz şehir isimleri ve belli simgeleri olan tişörtler çok moda idi, bence bu tip minik logoların birleşimi bir tişört çok güzel olacaktır.
  • Lethe  (15.04.11 21:13:59 ~ 21:17:44)
melih gökçek'i anmak istemiyorum açıkcası. :) ankara kalesi, ankara keçisi, ankara kedisi var zaten. diğer öneriler içinse teşekkür ederim, deneyeceğim birazdan eklemeyi. siyaseti genel olarak işleyebilirim de parti amblemlerine girmeyi düşünmüyorum.

çalışmayı tamamen keyfi yaptım. bir amacım yoktu. bobiler'e gönderdim.. görüp tişörte bastırmak isteyenler filan çıktı. basılacak da site vasıtasıyla muhtemelen. bunun dışında bir fonksiyonu yok şimdilik. :)

edit: ben cevap verirken diğer yazanları görmedim. teşekkür ederim hepinize öncelikle. şöyle özetlemek gerekirse; hızlı tren var, estargon kalesi'nin orjinali ankara'da olmadığı için koymadım, behzat ç.'yi koymayı düşünmüyorum filiz akın bile yokken çalışmada (aslında filiz akın'ı koyacaktım da sarı uzun saçları sorun yarattı siluet yapma aşamasında.) yeni yapılan ankara logosunu bir halta benzetemediğimden eklemeyi düşünmüyorum. cami olarak bir aklıma kocatepe geldi benim, zaten bir camilik yerim daha kalmadı. doldurma aşamasında minareler dert oluyor, o yüzden yanaşmıyorum pek cami, minare vs. gibi sivri yapılar eklemeye. istanbul çalışmasından anlayabilirsiniz ne demek istediğimi. :)
  • jack of hearts  (15.04.11 21:15:54 ~ 21:21:10)
ist.la ilgili diyecegim var. bence kirmizi beyaz degil de eskitilmis bir renk kullanmalisin.

  • nicke  (15.04.11 22:27:38)
renk değiştirmek sorun değil hiç neyse ki. :) tavsiye için teşekkürler.

  • jack of hearts  (15.04.11 22:29:28)
ikisi de çok başarılı. izmir için de yapmayı düşünüyor musun?

  • crimson king  (15.04.11 23:35:37)
saat 12 istikametindeki heykel daha büyükçe olmalı sanki.saçma üst geçitlerimiz için bişeyler yapabilirsin belki.. çok güzel olmuş elinize sağlık. renk için gri önereyim, malum ankara gri şehir ya hem gri de herkese yakışır..

  • hadii  (15.04.11 23:36:10)
@crimson king
izmir için de yapmayı düşünüyordum, evet ama pek bildim yok şehir hakkında.

  • jack of hearts  (16.04.11 00:15:03 ~ 00:23:02)
ust gecit mutlaka olmali. varsa orada, goremedim :)

  • muk  (16.04.11 01:02:51)
eskişehir'e de yap be, ömür billah saklarım valla.

  • antihero  (16.04.11 01:11:29)
üst geçit yok. baya doldurdum buradaki halinden sonra.. yer bulursam koyarım. :)
eskişehir'i de düşüneceğim ama zor yapmam. o kadar çok materyal çıkmaz. ankara'da bile tıkandım. :) bir de ciddi zaman harcamak lazım. 400 civarı resim var mesela istanbul çalışmasında. kaldı ki tüm binalar, bazı kişiler ve nesneleri direkt elle çizdim. bunu göz önünde bulundurarak ortalama 2 dakika harcasam bir resime, 800 dakika eder. 13 - 14 saat zamanı da normal şartlar altında iki üç haftada anca bulabiliyorum maalesef. :/

  • jack of hearts  (16.04.11 01:31:59 ~ 01:32:11)
bir izmir efsanesi olsa da ankaralılarda da derin izler bırakan ikarus olmalı bence bu çalışmada:)

şöyle de caps veriyim.

www.google.com.tr

www.tatliaskim.com

www.google.com.tr
  • p a t r i o t  (16.04.11 09:52:43)
Çalışmanızı bitirince güncel halini (Ankara) buradan da paylaşır mısınız?

  • Lethe  (16.04.11 11:00:06)
-deniz özbey akyüz ve tuğrul akyüz
-trt oran stüdyosu
-gençlik park
-tren garı
-üzüm salkımı
-kar tanesi

ayrıca süper
  • kim milton nielsen  (16.04.11 16:25:29)
tavsiyeler için tekrardan teşekkürler. bitmiş halini ekleyeceğim konuya, peki.

  • jack of hearts  (16.04.11 20:02:20)
çalışmayı şu an bitirdim. buyrun link'i: www.bobiler.org
büyük hali de bu: s1.directupload.net

  • jack of hearts  (18.04.11 17:12:46)
süper olmuş, elinize sağlık

  • hadii  (18.04.11 20:57:43)
ellerine sağlık, gayet başarılı.

  • Lethe  (19.04.11 20:59:21)