Laptop konusunda tavsiyeye ihtiyacım var

Mühendislik programları - sonlu elemanlar analizleri yapmak için kullanacağım bir laptop almayı planlıyorum. 4 modelde kararsız kaldım. Dell laptoplarda aşırı fan sesi olduğuna şahit oldum. Toshiba sessiz ve başarılı. HP ile ilgili de negatif bir kanı mevcut ama fiyat olarak da aşağıda linkini yolladığım model toshiba'nın eşdeğer modelinden 400 lira daha düşük fiyata sahip. Dolayısıyla bir karasızlık yaşıyorum.

www.hepsiburada.com

www.vatanbilgisayar.com

Açıkçası bu modeller dışında da bir model tavsiye edebilirsiniz. işlemci i5 in en üst hali olabilir. Üst limit 1500 tl olmak üzere.

Siz olsanız neyi tercih ederdiniz?

Mutlaka bu dördünden biri ise Toshiba en iyisi. Dell sakın alma, ısınma problemi en az olan bilgisayarlar asus ve samsung, taze laptop almış ve bilumum 3d programları çalıştırmak için kullanacak ben derim ki işini şu samsung görür:

onur.gen.tr

dur modelini yazayım tipi böyle de model de şu:

www.teknosa.com

teknosa'da indirimi de var, 1,390 a mı ne geliyor. gerçi ben aynı özlelliklerde ama ekran kartı daha iyi olan bir asus aldım ama o kadar ekran kartına ihtiyaç duymazsın. Toshiba veya Samsung diyorum.
  • deliberte  (15.04.11 16:03:39)
evet hocam bu ara samsunglar oldukça popüler. toshibalar taş gibi ama fiyatları biraz yüksek. ben toshiba almıştım 3 seneyi geçti hala sapa sağlam bilgisayar baya kullanıyorum.

hplerde sıkıntı çok oluyor bu ara. asus, acer ya da samsung al.
  • maresal jedi  (15.04.11 17:15:32)
2bin lira civarına çıkabilirseniz çok daha iyi alternatifler mevcut. almışken bir kere almak lazım.

  • aarone  (15.04.11 18:12:38)