bu nedir?

çok sevgili diş perileri! alt kesici dişlerimin tam ortasını kürdan ile karıştırırken bir parça koptuğunu hissettim sonra aynada kontrol ettim dişlerimin arasındaki bölge gayet normal görünüyordu...kopan parçayı inceledim diş parçasına benzemiyor ama diş gibi sert sanki kurumuş bi alçı parçası gibiydi zorlayınca ufalandı.... neyse her akşam dişlerini mutlaka fırçalayan biri olarak soruyorum...nedir bu?

yemek artığı olabilir belki.

  • nedendir bilinmez  (14.04.11 23:38:07)
diş dolgusu olabilir belki

  • krpotkal  (14.04.11 23:51:14)
diştaşı olduğundan oldukça eminim.

  • inthechaos  (14.04.11 23:59:10)
tarife göre, diştaşı olduğu kesin.

editleyeyim bari: her akşam diş fırçalamakla olmuyor öyle. günde iki kere fırçala ve diş ipi kullan.
  • daysleeper  (15.04.11 01:04:16 ~ 01:05:59)
aynı şeyi sürekli yaşıyorum ben de. yenip içilen şeylerin diş aralıklarında sıkışıp taşlaşmasından oluyor. hatta diş ipiyle temizledikten sonra ayrıldığı yerdeki boşluk rahatsızlık veriyor. diş hekiminde sağlam bir temizlik yaptırıp sonrasında da düzenli diş ipi kullanmak gerekiyor ama üşenip diş ipini bir kaç gün salladığın anda yeniden oluyor.

  • blackdog  (15.04.11 01:43:07)
tartarartıbir.

  • charlesbukowskiineksi  (15.04.11 08:42:44)