Saç Kesme Makinalari

sacimi uzun bir sure kisa (bildigin asker trasi gibi) kullanmayi dusunuyorum bunun icinde bi sac kesme makinasi alayim evde 2 haftada bir kendi kendime keserim birinede enseyi filan duzelttiririm kisacasi berbere kuafore para vermem diyorum.

simdi bu makinalari alip tecrube etmis olan var mi? saclari cekmeyen bi makina var mi?tavsiye edeceginiz markalar ??

bizde remington marka bi makine var onunla kesiyorum ben de aynı şekilde.guzel kesiyor.enseler veya herhangi başka bir yer için yardım almadan kendim duzgunce kesebiliyorum.teknnosadan 50 tl civarı bi fiyata alınmıştır.tek sorun kesme işlemine full şarjla başlaman gerekiyor yoksa yarısında bitiyor ilk kestiğimde kalmıştım oyle.bir eksi yanı da çalışırken fişe takılı olsa bile şarj etmiyor. çalışmadığında şarj etmen lazım. fulledikten sonra kesime başlaman lazım.ama dediğim gibi güzel kesiyor.tezgahta satılan dandik şeyleri pek onermem.

  • jack n brooks  (14.04.11 21:00:14)
ben son 4 senedir bu makinalarla traş oluyorum, philips azıcık pahalı ama kalitelidir. Makina, tarak, makas şeklinde set olarak satılır bazıları. Çok artistik istemiyorum dersen, ayarla 4 numarayı kessin kim kesiyorsa, benim aile arkadaş falan herkes kesiyor saçımı, zaten hata yapılacak birşey yok numarayı sabitledikten sonra.

Ama işin önemli kısmı ince detaylarda, ense vb ince işçilikte.

Eğer dandik makina alırsan, şu tarak kısmı sabitlenmeyenlerden, muhtemelen kafan tarla gibi olur.
  • bonjurkes  (14.04.11 21:02:02)
Hem Moser hem babyliss kullandım her ikisi de iyiydi, Moser kablolu olduğu için kullanımı biraz daha zor geldiği için şarjlı babyliss aldım. Makinanın yanında verilen taraklar önemli ayarlı olmasına veya en azından 1-6 arası tüm tarakları olursa saçı istenilen uzunlukta kesebilirsin.

  • orta sahanin beyni  (14.04.11 21:11:06)
2 sene moser kullanmış biri olarak , daha sonra ' wahl ' kalitesiyle tanıştım.

kesinlikle wahl diyorum... başka da bir şey demiyorum ! =)
  • cantstandya  (15.04.11 16:41:57)