Anamur'a Nasıl Gidilir?

Ankara'dan Anamur'a en kolay & hızlı nasıl gidilir?

şurada karayolları haritası var:
eticket.ipektr.com

Ank-Konya-Alanya-... üzerinden yukardan aşağı gidebilirisin herhalde!
  • allop  (15.03.08 21:17:22)
Mersin üzerinden gitmekten daha mantıklı mı yani?

Direkt Ankara-Anamur seferi yapan firma var mı çok dandik olmayan? Onlar kaç saatte gider acaba?
  • boshi  (15.03.08 21:33:30)
alanya yolundan gitmektense
konya silifke ve anamur mut yolu bence daha mantıklı..

silifke yolu efsanevi virajlı olsa da, anamur antala yolu çok daha tehlikeli (uçurumlu)
  • demlikposet  (15.03.08 22:46:32)
demlik poset doğru söylüyor hatta mut oradan gülnar aydincik bozyazi anamur. Anamuz zafer ve uludağ gidiyordu onlara bak bi.

Edit: silifkeyi çıkart aradan görmemişim.

Ankara, gölbaşı, konya makas denilen yerden dönerek karaman, mut, gülnar diye gitmek lazım
  • skipper  (15.03.08 23:29:25)
Yani sonuç şu:

Ankara -> Konya -> Anamur

Metro da gidiyormuş. Günahım kadar sevmem ama bakıcaz artik.
  • boshi  (15.03.08 23:50:00)
Eğer otobüsle gitmeye karar verdiyseniz Özkaymak veya Anamur Zafer'i tavsiye ederim. Çok yakın bir arkadaşımın orada yazlığı var ve arabayla gitmeyecekse bu iki şirketten birini kullanır. Aradım sordum az önce, hiç bir terslik de yaşamamış...

  • endless dream  (16.03.08 14:35:38)
Bir mersinli olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki ben olsam önce mersin'e gider, ordan anamur'a geçerim. mersin'e mersin vif veya mersin seyahat ten birini tercih edebilirsin gayet kaliteli firmalardır. (istisnalar olabilir tabii ama otobüsler hariç çoğu zaman bir varan kalitesine yaklaşıyor hizmet)

  • sijwocaq  (16.03.08 15:32:53)
çok sağolun arkadaşlar, o zaman önce şu özkaymak'a falan bi soriyim, olmadi mersin-anamur yapariz.

tekrar teşekkürler.
  • boshi  (16.03.08 20:06:28)
mersin-anamur yolu otobüsle yaklaşık 4,5-5 saat sürüyor. ankara-anamur yolu yine otobüsle yaklaşık olarak 8,5-9 saat sürüyor.

ilgili otobüs firmaları: metro turizm, özkaymak, güney akdeniz seyahat.
  • kriker  (14.12.08 02:55:56 ~ 02:56:36)
Ankara'dan Anamur'a seferi olan 3 firma var.Metro ,Özkaymak ve Anamur Zafer.Ankaradan Mersine gitmeye gerek yok. Ankara'dan Anamura Karaman ,Mut ,Gülnar ,Aydıncık üzerinden Anamura ulaşılır.

  • muratdoktor  (24.12.10 12:09:05)
Otobüs firması 4 oldu Kamil Koç Anamur seferlerine başladı.

  • muratdoktor  (18.07.13 15:14:41)
Gazipaşa Havaalanı'ndan Anadolujet ile çok hızlı bir şekilde Anamur'a ulaşabilirsiniz.

  • muratdoktor  (04.07.14 19:02:01)