Windows xp key-anahtar sorunu\Terkar çıkartmak

Mrb.
Kardeşim bilgisayarın anakartını değiştirdi, o ara orijinal windows anahtarının bulunduğu yapışık kağıdı yırtmış, şimdi etkinleştirme istiyor, ancak kodun yarısı var! Ne yapmalı winxp orijinal ve hiçbir yasal olmayan durum yok-başka bilgisayara da kurulma gibi- Ne yapmalı?
Yardımlar için tşkler...
DEĞİŞTİRME: CD nin üzerinde kod var, girdik AMA bu sefer de kopya sayısını geçtiniz diyor! Anakartı değiştirdiğimiz için sanırım, peki şimdi ne yapacağız?
*Microsoft tr yi aradık, "anakart değiştirdik, aktivasyon kodunu girdik kabul etmedi" dedik; adamalar anakartı değiştirdiyseniz tekrar yasal yükleme yapamassınız dedi, eski anakartı tak dediler:)
ne olacak şimdi halimiz?

eğer anakartın msi ise anakartın monitor programında gösteriyodu. o program diğer kartlarda calisir mi bakayim bi.

  • schimsonique chaiselongue  (15.03.08 14:00:20)
yok şuan bilgisayarı üzerindeki kart gigabayt! Ancak nasıl anakartta gösteriyor onu anlamadı?

  • allop  (15.03.08 14:34:40)
anakartın yardımcı bi programı vardı. pc nin, işletim sisteminden, donanımların özelliklerine kadar gayet detaylı göstermekteydi.

programın adını hatırlamamakla beraber, anakartla bağlantısı var mıdır(sadece bu anakartta calisir gibi) bilemiyorum. arkadasi bekliyorum, ona sorucam
  • schimsonique chaiselongue  (15.03.08 14:44:22)
buldum sanırım:

drivers.softpedia.com
  • schimsonique chaiselongue  (15.03.08 18:55:31)
Microsoft taki adamlar direk saçmalamış. XP de hardware değişiklikleri lisansı bozmaz, arayın bir daha microsoftu bir daha konuşun hatta tüketici mahkemesine gitmekle tehdit edin. Vista da böyle bir saçmalık var harbiden, ekran kartını değiştirdiğinde bile lisansın geçersiz oluyor fakat XP nin lisans sözleşmesinde böyle bir şey yok dava açsanız XP için kessin, vista için büyük ihtimalle kazanırsınız...

  • selimse  (15.03.08 19:00:28)
Teşekkürler... Hallettik! Bayağı bir uğraşsak damicrosoft tr den en sonunda aldık, ceevaplar için tşkler...

  • allop  (15.03.08 21:28:36)