Saraybosna'da gezelim-görelim

Duyuru seyyahları...

Kongre için 3 günlüğüne Saraybosna'da olacağım. Tabi ki kongre bahane amacım gezmek. Ama nereler gezilir. Sözlükte arkadaşlar belirli yerleri yazmışlar. Ancak belki eklenecek bir şey vardır diye bir de duyuru ailesine sorayım dedim. Var mı önerileriniz? Az bilinen kolay ulaşımlı yerler. Yüksek ihtimalle benimle beraber kendi yaş grubuma (20-24)ilaveten yaşlılar da olacak.

Hazır soru sormuşken bonus size; Güzel erkek parfümü önerilerinizi beklerim. Malum duty free geçişi olacak... Şu anda Davidoff cool water kullanıyorum. Celvin Klein kullandım Bvlgari notte listemde...

kimse söylemez ama muhakkak gör:

(bkz: vrelo bosne)

sebili, çarşıyı vs. gezeceğini söylemiyorum bile. şehir dışına çıkabiliyorsan mostar ve poçitel. yaya olarak şehri boydan boya yürü gez.

bonus: www.dunyabizim.com
  • hostararara  (12.04.11 11:11:28 ~ 11:13:03)
başçarşının içinde bir turist ofisi var. uygun fiyata eski şehrin içinde yürüyüş turları yapıyorlar. elbette kendin de yürüyerek gezebilirsin ama onlar bir yandan da anlatıyor. etrafta görülesi neresi varsa görüyorsun; eski şehir, camiler, kiliseler, latin köprüsü, yugoslav savaşı'nda bombalanan makale pazar yeri vs. 2-3 saatlik çok keyifli bir tur. tünel turu da yapabilirsiniz. dışarıda harcayacağınız 1 gününüz olursa mostar ve çevresi (blagaj, pocitelj, kravica şelaleleri vs.) görülesi. ayrıca vrelo bosne +1. bosna tarihi müzesi eski şehrin biraz dışında ama tramvayla 5-10 dakikada rahatlıkla ulaşılabiliyor. savaşta hasar görmüş bir binada ama ben çok beğenmiştim. tren garına da çok yakın. çevredeki tepelerden manzaranın çok güzel olduğu söyleniyor ama ben çıkmadım. sarı tabya diye bir yer var, bacaklarınıza güveniyorsanız yarım saatte yürüyerek tırmanırsınız. şehrin manzarasını görürsünüz. diğer tarafa bakarsanız da, şehrin hemen yanıbaşında yerleşik ufak ufak köyleri, vadiyi falan görürsünüz. güzel yer. hem oradan dönüşte aliya izzetbegovic'in mezarının da bulunduğu şehitliği gezebilirsiniz.

parfüm için de, herkese verdiğim öneriyi size de vereyim: (bkz: bvlgari aqva)
  • natura horror vacui  (12.04.11 11:35:31)
cevapcic ye... tunel turuna katıl... oranın istiklalinde otur bira eşliğinde gelen geçenleri seyret... mostar'a git köprüden atla... biletsiz tramvaylara binme... fazla büyük bir yer değil zaten çantanı tak sırtına amaçsızca dolaş tramvayla ya tabanvayla...

  • les  (12.04.11 13:56:15)