koşu yada yürüyüş yapmaya karar vermek

10 dakika önce karar verdim. bundan sonra her gece böyle. tam çıkıyordum ki mal mal koşmayayım belki bir tavsiye verecek olan vardır dedim. ipodu fulledim, çektim şortu tişörtü. evet?

pisiklet pisiklet :)

  • yapacakbirseyyok  (10.04.11 21:54:13)
yok ki pisiklet :)

  • sarper361  (10.04.11 21:55:43)
hava çok ayarsız. yağmurluğunu çek üstüne.

  • ronaldo17  (10.04.11 21:58:16)
tempolu yürüyüşten sonra koşma ihtiyacı hissedeceksin zaten, kaptır gitsin.

  • pandoraninkutusu  (10.04.11 22:09:10)
ben koştuğum zaman çabuk yoruluyorum, o yüzden 8-9 km yürüyorum 1.5 saatte filan. öyle de güzel oluyor.

  • medievalman  (10.04.11 22:16:38)
sabahın erken saatlerinde(6-8) koşmanı öneririm.yağ pigmenleri gece uyku halindeyken kana karışıyor ve uyandıktan 2-3 saat sonra tekrardan hücrelere giriyor.yag pigmenleri kana karıştıgı zaman vucut tarafından atılması daha kolaydır

NOT:eğer tabi ki form tutma amacınız varsa
  • ajkl89  (10.04.11 22:19:49)
Yemeklerler en az 3 saat koşmayı dene. az buçuk çakan bi kondisyoner bulsan ala olur. yok bulamadım, önemli olan kondisyonuna uygun ritmi yakalaman gerekir... onun için ipodu neyle fullediğinm önemli, eminem lossin my self falan denk gelirse bir anda kanter içinde kalırsın bi daha tövbe edersin. bence ritmi ayarlayana kadar kulaklık zımbırdtısını "kafana takma", yavaş dan koşmaya başla, hızlı yürümekten 5km/saat, akabinde 7 km/saat akabinde biraz daha yükselt çıtayı 10 km/saat, sonra tekrar yavaşlamaya başla, yavaş temponu da mümün olduğu kadar uzat birden durma...
en önemli olay ritimdir. bunu da şöyle ayarla" hep esirgeyen ve bağışlayan rabbin adıyla başlarım", eğer cümleyi sdüzgün bir şekilde fazla soluklanmadan söyleyebiliyorsan hızı arttır. söyleyemiyorsan orada dur..

  • dunyatuhaf  (11.04.11 11:21:59)