Erasmus sonrası italya'da eğitime devam etmek

Evet bunu yapmak istiyorum. 1 yıllık erasmus değişm öğrencisiyim ağustosta vizem bitiyor ve müh. eğitimimin son yılını da burada bitirip çalışmak istiyorum.

Var mıdır bunun imkanı, yapanı duydunuz mu?

Bilgisi, fikri olanlar yardımlarınızı esirgemeyin lütfen.

Türkiye'deki bölümünüzün Erasmus koordinatörüne bir mesaj atın, sonra asıl bölümdeki öğrenciliğiniz yanmasın. Ben olsam yüksek lisans için orada çevre edinir, buraya döner, bir yıl sonra tekrar giderdim.

  • sourlemonade  (09.04.11 00:33:46)
ben yardımcı olayım asistanından, öyle birşey yapma şansın yok. O okula erasmus programi ile gitmiş durumdasın, yani okuluna yurtdışında devam ediyorsun, okuluna dönüp transkriptini verip derslerini saydırman lazım. Ondan sonra iki okul konuşup özel anlaşma yapıp orada eğitim almaya devam edebilirsin ki onun ihtimali %1 falandır.

1 sene güzel bir süre, her öğrenci 1 sene gidemez, ben de 1 sene gitmiştim. Boynunu bük, son güne kadar orada kal, oraylabir bağ oluştur, eğer oradaki bir firmayla anlaşrsan, erasmus staj programı ile staja gidebilirsin tekrardan, ya da yüksek için oraya gidebilirsin
  • bonjurkes  (09.04.11 00:37:32)