[]

Kredi Kartı Borcu, Ama Eksi..

E şimdi hem kullanılabilir bakiye 0 TL diyor, hem de borç - 3.17 tl diyor. Ama diğer yanda da normal bir 12 dolar borç var. Acaba o artı 3 tl'lik Türk parasını, bir kısım döviz kurundan borca mı saymışlar?

Çok karışık anlatmadım inşallah =)

Ek soru: Dolar bazından yapılan alışverişlerde (PayPal ile) herhalde borcu illa dolar bazında ödemek gerekmiyordur değil mi?

 
ek cevap: öyle gerekiyor.


  • nesilsiz  (08.04.11 21:02:10) 
tl ve döviz borçlarını birbirlerine mahsup ettiklerini sanmam. muhtemelen son ödeme yaptığınızda küsuratlı bir borcu yuvarlayarak ödeyip alacaklı olmuşsunuzdur tl'de. (örneğin 471,83 lira borcunuz varken 475 lira öderseniz 3,17 lira alacaklı olursunuz.)


  • tedirginlik hucresi  (08.04.11 21:05:24 ~ 21:05:53) 
çevirebiliyor fln değil kredi kartı bu, direk bankanız kuruna dolarla alış veriş yapsanız bile bankanız çevirir, paypalda iki opsiyon var zaten biri paypal kendi aracıyla çeviriyor öyle yansıtıyor parayı diğeri ise bırak banka kendi halletsin.


  • saiko  (08.04.11 21:09:21) 
saiko: ya ben en son bir alışverişte o opsiyonu değiştirdim bir yerlerden okuyup, böyle daha karlıymış diye ama neydi de neye değiştirdim tam bilemedim şimdi. bu değişiklik sonucu artık dolar bazında ödemem gerekiyor olabilir mi? baksanıza, nesilsiz de öyle gerekiyor falan demiş..


  • vercingetorix  (08.04.11 21:13:17) 
ben HSBC Advantage kullanıyorum. gerek internetten gerekse mağazalardan dolar ve euro üzerinden alışverişler de yapıyorum. bunlar TL ekstremin haricinde ayrıca USD ve EURO borcu olarak AYRI OLARAK benden isteniyor. ben de gidip banka şubesinde USD veya Euro olarak veya bunların TL'ye çevrilmiş hallerini borç olarak ödüyorum. yani USD ve Euro borçlarımın TL borcuna otomatik olarak çevrilmediğine adım gibi eminim. belki bankadan bankaya değişir.


  • nesilsiz  (08.04.11 21:15:57 ~ 21:16:22) 
ayrıca dolar hesabınız fln olmasın hsbc de ?

benim bir tek tl hesabım var, sadece paypal üzerinden olan deneyimlerim neticesinde gördüğüm şeyler bunlar hatta bir kere avustralya dolarıyla aldım bişeyi onu da türk lirasına çevirdiler, belki de kartınıza da bağlıdır (hani platinum kart neyin belki) benim ki dandik öğrenci kartı, karlısını tam bilemedim ama ben paypala çevirttirirken baya zarar ediyordum.
  • saiko  (08.04.11 22:09:47) 
yook. hatta normal kullandığım hesabım bile yok.


  • nesilsiz  (09.04.11 00:08:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.