video kesip biçme olayı

aramaya inandım hatta birsürü cevap da çıktı ama bu konularda odun olduğum için bir cacık anlamadım.
şimdi elimde bir konser videosu var. ben bunun içindeki şarkıları kesip teker teker youtube'dur zart zurttur upload etmek istiyorum. ama nasıl kesilir ne ile kesilir bilmiyorum. windows movie maker diye bir cacıkta deneyim dedim videoyu tanımadı bile. bir işe yarar mı bilmiyorum ama videonun içince vlc media file (.vob) yazıyor belki bir fikir verir.

ne yapmalı ne etmeli? bir dedeye anlatır gibi anlatır mısınız rica etsem ?

anladığım kadarıyla videoların belli kısımlarını kesip, upload etmek istiyorsunuz. windows movie maker video'nun uzantısını kabul etmemiştir büyük ihtimal.
bu programla bir deneyin .vob uzantılı dosyaları kesip biçmeye yönelik bir program

goo.gl

olmazsa videonun formatını bir converter(dönüştürü) ile .avi formatına dönüştürün (bu işlem videonun kalitesini düşürebilir!) sonra da windows movie maker ile istediğiniz parçaları kesip farklı kaydedin ve upload edin.
  • badiparmagi  (08.04.11 16:46:04)
sony vegas ile yaptığınızı internet video diye de değerlendirebilirsiniz. böylece çok uğraşmazsınız.

  • ben smyrna  (08.04.11 17:04:29)
avs video editor kullanın

  • trinitrotoluen  (08.04.11 17:14:24)
dosyanın uzantısını mpg olarak değiştirip öyle atın movie maker'a

  • sijwocaq  (08.04.11 17:43:18)