yabancı bir ülkenin askeri olmak

iyi akşamlar sevgili duyurucular;

geçenlerde arkadaşla yürürken bir tanıdığına rastladık. adam amerikan askeriymiş ki türk vatandaşı ve türk kendisi. ayaküstü bir muhabbet olduğundan detaya inemedim arkadaşımın da fazla bir bilgisi yoktu. sizlere danışmayı uygun gördüm bilgisi olan vardır diye. çok fazla prosedür gerekmeden başka bir ülkenin ordusuna katılmak mümkün mü? eğer öyleyse hangi ülkeler var mesela? veya en rahat alanı hangisi? kaynak gösterebilirseniz çok memnun olurum ayrıca ben pek sağlıklı sonuçlara ulaşamadım veya aramayı bilemedim.

çift vatandaşlık durumunda olur. ama arkadaşın arkadaşı amerikan vatandaşı olmadan asker olmuşsa, vay anasını.

çift vatandaşlık durumunda diğer tarafta askerlik yapıldığı takdirde buradaki askerlikten muaf olursunuz, demişlerdi bana.
  • natnan  (07.04.11 21:16:23 ~ 21:17:00)
bazi ulkeler daimi oturum ile de askere alabiliyor...

  • ucan sincap  (07.04.11 21:18:00)
fransanın lejyon birliği vardı. bir araştır.

  • sarper361  (07.04.11 21:59:45)