[Yemek Tarifi] evde kebap yapimi

Yurtdisinda yasiyorum, resmen as eriyorum artik cuk sismesini falan gectim acimdan olecegim, abartmiyorum.

Bana acilen iskender (beyti de olur) ya da lahmacun'un yerini tutacak bir seyin tarifi lazim, evde yapabilecegim. Turkiye'deyken hindi doner'den yapardim ama burada(italya) satilan kebapci doneri iskendere uyumsuz.

Evde denediginiz, mumkun mertebe kiyma kullanilarak yapilabilecek tarifleri paylasirsaniz sevinirim. Salcali ve yogurtlu bir sey olsun lutfen.

yani konun uzmanı değilim ama ben çok sıkışınca buzlukta ne çok ne az donmuş eti alıp ince ince doğruyorum (ince doğraması kolay olsun diye donduruluyor)sonra tavada kavuruyorum yanına da genelde pilav ve püre yapıyorum ama bir şekilde iskenderin uzaktan akrabası haline getirebilirsiniz bunu bence; domates salçalı ve/veya domatesli sos ve kıtır ekmeklerle. e tabi yoğurt ve tereyağ da olmalı.

  • mentuhotep  (07.04.11 19:16:41)
beyti yaptim netten buldugum bir tarifle, on numara oldu. artik huzurluyum ve hayata daha pozitif bakiyorum. sonucu merak edenler icin fotograf koyuyorum: i.imgur.com

  • no christ requiress  (07.04.11 21:50:25)