Facebookun Şikayet sistemi nasıl çalışıyor?

Bir grupta kuş beyinlinin biriyle tartışmaya girdim... Bir noktada bana hakaret sayılabilecek bir cümle sarfetti.. Bende o yorumun üstündeki çarpıya basıp " kötüye kullanımı şikayet et" dedim ve şahsıma saldırıldığını işaretlerdim optionlardan... Yaklaşık 2 dakika sonra sayfayı yeniledim baktım kuş beyinlinin yazdığı yorum yok.... silinmiş.... şimdi sorular şunlar
1) Bu yorumu facebook kendimi sildi direkt yazılımsal olarak..Bana gerçekten saldırıldığına inanıp?
2)Facebokta moderatör sistemi falanmı var? yani bir insan evladı mı görüp sildi o yorumu? bu kadar çabuk?
3)Sayfanın adminimi sildi? ve benim şikayet ettiğim yorumu sayfanın admini görebilirmi?
4)Bunların hepsi yalan dolan,kuş beyinli insafa gelip kendisi sildi yorumunu?

4ü de olabilir ammma velakin, 3 ya da 4 ağır basar

  • bonjurkes  (07.04.11 09:31:51)
sayfanın admini silmiş olması daha büyük ihtimal ama bir moderator sistemi illa ki vardır. yoksa o şikayetler otomatik degerlendirilemez.

  • rurouni  (07.04.11 10:42:49)
adminin silmiş olması daha düşük bir ihtimal başka hakaretlerde vardı... onlara dokunulmamış..Şikayet sisteminde silinmesi için acaba bikaç kişinin şikayet etmesimi gerekiyor...

  • ataman  (07.04.11 10:51:20)