Kasislerden geçerken sağa yanaşma

Neden yapıyoruz biz bunu allaşkına? Sağ tekerlek kasisten geçmeyince rahatlıyor muyuz napıyoruz?

Küçükken babam yaparken anlam veremezdim de dün kendim yaparken farkettim. :) Arabayı tümden kasisten geçirmek varken bir tarafı düz yerden geçirmeyi tercih ediyoruz. Bu ayrıyeten rot-balans ayarını olumsuz etkilemiyor mu? Doğrusu hangisidir?

Sorularım bunlar. Bir de kasis'e debdebe dendiğini duydum çok güldüm.

Kasislerin en sağından geçilemeyecekse bile, üstünden geçerken de sağa kırıp hafif çapraz geçenler de var, önce sol teker sonra sağ teker diye. Rot balansı olumsuz etkilediğini sanmıyorum.

  • manfool  (06.04.11 11:48:35)
hızlı girmedıgın surece rot balansa bişi olmaz.

  • bryan fury  (06.04.11 11:53:11)
kasise hafif sağlı veya sollu girmek, altı yere yakın araçlarda kasise vurma riskini azaltır.

  • greenplease  (06.04.11 12:00:57)
sağ sol değil o , sadece tek lastiği kasise vermek için sasğa veya sola verilir. aksi takdirde aracın göbeği kaplumbağa gibi tümseğe sürtebilir.

  • ground  (06.04.11 14:19:14)
kasise çapraz girmek aracın altı vurmasın diye.
sağdan geçerek bir tekeri düzden götürme mantığı ise bana da garip gelir.
türkiyede kaldırım taşından kasis yapılan bir ülkede
rot balans ayarını dert etmek sadece boş yere bir sıkıntı yaratmaktır.
bir çok aracın ön düzen berbat oluyor kaçarı yok. sadece zamanı biraz uzatmış olursun.
  • seyduna6687  (06.04.11 14:21:15)
Altı yere yakın bir arabada sürtme riskini arttıradabilir. Sırf sol tekeri kurtarabildiğim durumlarda %90 arabanın altı bende yere sürüyor (egzos yere çok yakın bir noktada) Ne kadar dıştan geçtiğine bağlı.

  • skatheist  (07.04.11 00:55:20)