internet internet internet...ttnet vs. metronet

merhaba,

internet sağlayıcım ttnet. tarifem 1Mbit sınırsız.

geçen hafta bizim sitenin önünden metronet adlı firma yanılmıyorsam fiber optik kablo hattı geçirdi. Ama elektrik şebekesi üzerinden internet veren sistemde olabilir emin değilim. Sözlükte elektrik diyor, sitesinde fiber.. sitesine baktım www.metronet.com.tr tarifeler süper. 2mbit internet mesela ayda sadece 33 lira. 1Mbit e 50 lira verirken çok cazip geldi.
bu arada 10 Mbit tarifeleri de ayda 47 tl. 5-6 bile gelse süper bence. ona da geçebilirim.

ancak ttnet'li olmanın bir avantajı var. mesela tivibu en önemlisi. sıradan bir kullanıcıdan biraz daha fazla bir şeyler bilsem de benim için başka bazı avantajları olup olmadığı konusunda emin değilim.

şimdi gelelim naçizane sorularıma;

1. mevcut tarifemin farkında olmadığım ama benim için avantaj olan başka bir yanı var mıdır?

2. başka avantajı yok ise 1 Mbit fazla hız için tivibu'dan vazgeçmeye değer mi?

3. metronet hakkında bildiklerinizi yazar mısınız?

4. metronet'in kullanıcıları için koyduğu bir adil kullanım kotası var mı?

5. metronet'i tavsiye eder misiniz? (evet ya da hayır şeklinde)

ilk önce bir metroneti ara bakalım, şu an oturduğum yerde bu hizmet var mı diye sor, belki de senin olduğun yerde şu an yoktur, benim bağlı bulunduğum semtte var ama evimin orada yok, çok komik bir durum bu. ondan sonra

1-) hiç bir avantajı yok, yavaş internet de cabası
2-) değer, git tivibu kutusunu kafalarına at, zaten televizyonda izlenmeye değer ne var ki?
3-) ilk kez senden duyuyorum
4-) sitesine bakabilirsin, ya da telefonla aradığında sorabilirsin
5-) telekoma kıyasla her şekilde ederim, olmadı uyduneti tavsiye ederim
  • bonjurkes  (05.04.11 21:39:49)
metro net ile ilgili bir bilgim yok hocam, ama ttnet'in 8 megabite e kadar netlimitsiz tarifesini kesinlikle öneririm..Kotayı aşıncada pek problem olmuyor, ona takılmayın yani (;

  • chaoslord  (05.04.11 22:07:00)
5-kuzenim metronet çağrı merkezinde çalışıyor. güven bana kesinlikle hayır.

  • sebnamy  (05.04.11 22:39:37)