iki adet php sorusu

1- Bu a.q.dumun karakter seti sorununu nasıl halledicem? karakter seti tanımlamalarıyla denedim olmadı, dosyayı wordpad'de yeniden kaydettim utf8 olarak olmadı, en olmadı bi fonksiyon yazıp ascii kodlarını verip ona göre yazdırıcam ama bunun daha kolay bir yöntemi olmalı. gözünü sevdiğimin .net'i, değerini bilememişim.

2- Bu sayfaya sağ tıkı engelleme olayını bilen var mı?

2. soru için kullanacağın tüm yöntemler javascript ile, ve sen engellesen bile birisi browserın javascript desteğini kapatırsa - safari ve firefox için çok kolay - engellemen bir işe yaramaz. sağ tıkı engelleme nedenin eğer fotoğrafı korumak ise fotorafı bozup göster. küçük parçalara böl göster vs.

  • yol gezer  (04.04.11 04:26:58)
1- notepad++ kullan.
2- sağ tık browser ile alakalı bir şey yani client tarafında olup bitiyor. php sunucu tarafında çalışır, haliyle browser'ın davranışlarına karışamaz. yol gezer'in de söylediği gibi o işleri javascript kullanarak yapman lazım.

  • blackdog  (04.04.11 06:41:21)
@take a minute, uyumlu.

@blackdog, notepad ile deneyeyim bir de.

teşekkürler herkese.
  • uckac  (04.04.11 14:07:54)
@uckac: klasik notepad değil yalnız, notepad++

notepad-plus-plus.org
  • blackdog  (08.04.11 16:19:01)