masaüstünü tamamen kişiselleştirecek her türlü eklenti öneriniz?

selam genoa'lılar;

şöyle ki ; win7'nin bana sunduğu kişisellştirme özellikleri bana yememeye başaldı. millet ekranının screenshot'ını paylaşıyor , bir dolu cıvıl cıvıl , masaüstünü bir sanat klasiği haline dönüştürmüş halde. ben de bunun gibi şeyler istiyorum işte.

daha iyi örneklemem gerekirse ; rocket dock indirdim , iyice kendime uygun temasını falan yaratmaya , bulmaya çalışıyorum. es keza rainmeter da indirdim. üzerlerinde çalışıyorum. ya dosyalarımın , programlarının icon'larını değiştiriyorum. demek istediğim bu programlara benzer(tamamen aynısı olmayacak elbette , ama mantığı anlatabildim sanırım) programlar , özellikler arıyorum.

tekrardan misal; rocketdock hayatımı çok kolaylaştırmış durumda şu an ve windowsun kendi içinde barındırmadığı bir özelliği sunuyor bana. ve eminim ki benim şu an haberdar olmadığım ne ciciş özellikler vardır böyle. işte bunun gibi size enteresan gelen , kullanışlı olduğunu düşündüğünüz yeni programlar , özellikler biliyorsanız paylaşırsanız sevinirim.

ayriyetten rocketdock'u tamamen rastlantı eser keşfettim. yani aklımda ulan şöyle bir şey var mı , arasam bir ya gibi bir düşünce yoktu. o yüzden bu soruyu soruyorum siz değerli yardımseverlere. şu anda benim aklımda olmayan bir şeyin fikrini vermebniz için. kullandığınız program ne kadar basit olsa da yazın lütfen.

illa masaüstü ile ilgili de değil. dosyalama, sürücüler ile alakalı falan da olur. herşeye açığım. donatın ortalığı işte:)

şimdiden teşekkürler.

aradığın çoğu şeyi burada bulabilirsin.

customize.org
  • mevrin  (01.04.11 22:09:44)
uzun uzun anlatmak isterdim ama araştır sen :)
fences
objectdock
rocketdock
rainmeter; yok böyle bişi
folderico
bir de win7 theme pack felan oluyor exe biçiminde, onları deneyebilirsin.
prntscr.com
ikonlar masaüstünde boşluğa çift tıklayınca kayboluyor (fences)
fastfolders, ımmm enfes
image resizer powertoy clone
rightload

şimdilik bu kadar :)
  • dieselsingle2  (01.04.11 22:17:07)