Bir fikrim var, nerden başlamam gerek?

Kafamda bir fikir var. Facebook gibi ama tabi ondan çok daha basit birşey. Bir sosyal ağ sitesi diyebiliriz, varolan birçok şeye benzemiyor.

Lakin yazılımla filan hiç alakam yok. Ne yapmam gerekir? Güvenilir ve iyi bir yazılımcı mı bulmaktan başliyim ilk adım olarak?

sizin düşündüğünüz bu fikri ve bunun gibileri çok kişi düşünüyor.

facebook'tan ayrılıp FriendFeed i kuran ekip bile bunu onca kişi ve ekipmanla ancak bu kadar yapabildi düşünün. google, google wave'i kurdu o bile başaramadı. sosyal ağ olayı facebook'la kapandı ve tekel haline döndü.
  • mevrin  (01.04.11 21:16:00 ~ 21:16:26)
@mevrin

o zaman ölelim. dünya üzerinde daha fazla düşünce olmasın. ne de olsa düşünüldü, yapıldı, denendi, olmadı veya olmayacak.

herneyse, olmayacağını söyleyecek arkadaşlar bana özel mesajla atsın, burdan yardımcı olmak isteyenlerin fikrini alalım lütfen.
  • alihoca  (01.04.11 21:22:22)
arkadaşım, tasarım bilmiyorsun, bu site için ayıracağın parayı yazmamışsın, reklam olayına belli ki giremiyeceksin. bunun için yanında 10-15 kişilik bir ekip çalıştırman zor gibi görünüyor. böyle bir site için ne kadar bir host ayarlaman lazım, bunu sen mi karşılayacaksın yoksa kiralayacak mısın söylemedin.

bu kurduğun sitenin türkiye ve dünya isim haklarını almanın ne kadar tutacağına bile bakmadan, bir fikrim var tutar mı dersen ben de sana öyle cevap veririm. sana goygoyculuk yapacak değilim, istediğim yere istediğim şeyi yazarım.
  • mevrin  (01.04.11 21:29:42)
(git: 226768)
aynısını sormuştum bu cevaplar gelmiş idi

  • dieselsingle2  (01.04.11 21:53:38 ~ 21:54:11)
FF'i kuran ekibin FB'tan ayrılanlar değil de google'dan ayrılanlar olduğunu hatırlıyorum, hatta FB ardından potansiyel rakip olarak gördüğünden satın alıp geliştirilmesini durdurmuştu.

FB'a tamamen rakip bir ağ mı olacak? Eğer öyle değilse, FB entegreli bir şeyler yapmanızdır ilk önerim. Sitenin popülerleşmesi için en güzel kaynaklardan biri.
  • hjarteblod  (02.04.11 11:00:20)