hizmette kalite nasıl arttırılabilir?

sizce bu başlık altına ne gibi örnekler yazabilirim? aklıma çok çeşili şeyler gelmiyor. araba servisi, beyaz eşya servisi gibi şeylerden başka bir şey yazamadım.

ne hizmeti verildiğine bağlı. hizmet sektörü çok geniş bir kavram yeğen. kalitesi de hizmetin üretim anında ya da sonrasındaki hizmetlerde artırılabilir. yani gıda sektörüyse olay, restoranda anında üretilen servis hizmeti diksiyondan tut kılık kıyafete kadar her bir şekilde artırılır. önden rezervasyon indirimler filan gibi ekler konulur. hizmetten kastın otomotiv sektöründeki haliyse eğer bunun bir satışı var bir de satışy sonrası desteği var. ee bu hizmet işinin çağrı merkezleri ayağı var. yani hizmet derken neyi kasttetiğini tam ifade etmen gerek.

  • elestirman  (01.04.11 10:32:17)
hizmet derken genel olarak her sektördeki örnekleri merak etmiştim. müşteri memnuniyetini de işin içine katabilirim.

  • baba yorgun  (01.04.11 11:09:30)
Satılan hizmetin temel unsuru "insan" olduğuna göre, bana kalırsa aşağıdakilerin gereklerinin tam ve doğru şekilde yerine getirilmesi sonucunda, kalite ister istemez artacaktır.
1- iyi bir fiziki altyapı (hizmetin verileceği yerin yeterliliği)
2- sürekli eğitim
3- etkin denetim
4- uygulanabilir teşvik ve ceza sistemi
5- verimli Müşteri ilişkileri yönetimi
6- etkin geribildirim
  • eteria  (01.04.11 13:42:13)