askerlik hamam çıplak bauuuuvvvv

merhaba duyurunun g-3leri ak-47leri
bugün bir arkadaşlarla konuşuruken
askerden yeni gelen arkadaş anlattı falan derken mevzu dallandı olay şu:
eleman diyor ki "hamamda banyo yapıyoruz piçin biri bi geldi ki daltestis bir sürü adamın içinde öyle yıkanıyor arkadaş."
hepsi güldü, yuhhh falan dediler, olurmu la öyle şey falan dediler.
askerdeyken banyo için hamama gittik (askeriyenin hamamı)
5 samimi arkadaş ve başka bir sürü eleman.
herkes donla yıkanıyor. her şeyi çıkarmış ama don duruyor.
ben donu falan her şeyi çıkardım tamamen çıplak yani.
yanımdaki arkadaş ya ne yapıyon sen manyak diyerek uzaklaştı diğer tarafa geçti.
millet bana tuhaf tuhaf bakmaya başladı.
kimisi gülüyor kimisi bu ne arkadaş diyor.
hamamdan sonraki günlerde dahi bana bakıp konuşanlar ( buymuş la daltestis yıkanan gibisinden)

sorum şu:
abi bu kadar garip bir şey mi bu?
zaten eğitimden spordan o bölge yanıyor pişiyor adam gibi yıkamak lazım yanlışmıyım.
toplamda 2 bölük 120 kişi herkes bana güldü ya da bu olayın muhabbetini yaptı.
çıplak banyo yapan neden piç olur ki?
sizde böyle yapan varmı yani kendisi ya da böyle yapanı gördünüz mü?
sizce yanlış bir olay mı?

Yanlış mı doğru mu bilemem ama ben yapmazdım.

  • xenophobe  (29.03.11 21:49:10)
alışılmadık bir durum. garip gelmesi gayet normal. bu arada göt de gözüküyor bu daltestisin yanında.

  • ronaldo17  (29.03.11 21:55:49)
hacılar yanlış yere çekmeyin.
yani vay bana herkes güldü falan değil durum.
mesele milletin bu kadar garipsemesi.
kimse aletle ilgili bir yorumda bulunmadı ki zaten.
hani kısaymış uzunmuş hesabı.
hatta birisi "abi demekki adam dalgaya güveniyo ki salmış" falan dedi.
ya bu alet her erkekte var.
kimisi ayıp diyor kimisi günah diyor.
ne var abi bunda.
yanlışsa ne yanlış.
veya ben yapmazdım diyen neden yapmazmış ki?
  • seyduna6687  (29.03.11 22:00:27)
mahrem diye tabir edilen bölgelerin sürekli halka sunulmamasından dolayı garip. bir bağyan memeleri açık gezse de garipsenir mesela. ben şahsen elin zikini taşanı görmekten hazetmem, rahatsız olurum.

  • ronaldo17  (29.03.11 22:06:58)
Çok yakın arkadaş tamam da elin adamları niye benim götümü görsün ki? Ondan yapmazdım.

  • xenophobe  (29.03.11 22:08:02)
yanlis mi dogru mu bilemem ama bizim kültürümüzde bu böyle. sanirim islamiyette de var avret yerlerinin hemcinslerden bile saklanmasi gerektigi.
ama ecnebiler mesela kadin erkek karisik olarak ciripciplak saunaya bile giriyorlar.
ben yurtdisinda yasiyorum mesela, burda spor kursu sonrasi herkes soyunup (kadin erkek soyunma odalari ayri tabi) dusun altina giriyor, kimse garipsemiyor. ha herkes soyunuyor diye ben de mi soyunuyor muyum, hayir.
  • shi aila  (29.03.11 22:19:08)
valla yurtiçinde garipsenebiliyor. ama yurtdışında herkes dal taşak soyunma odasında :)

edit: tabi herkes demeyelim de, isteyen öyle gezebilir yani kimse garipsemiyor.

edit2: bu arada konu hamama dönmüş biraz. benim bahsettiğim ortam erkek soyunma odaları ve duşları. hamamda peştemal giyilmesi gerek tabi ki. yurtdışında da hamam kültürü pek yok zaten.
  • ermanen  (29.03.11 22:23:10 ~ 30.03.11 00:11:51)
@ronaldo17
hacı banyodayız ya dışarıda daldaşşak gezmiyoruz herhalde.
hamamdayız ya banyo yeri.
diğer bir olay millet kafayı göte takmış ya
hamamda göte değil dalgaya odaklanmış bakıyorlardı
  • seyduna6687  (29.03.11 22:32:08)
evet bayaa garip bi durum... ben de milletin kıcını basını görmek istemem hazzetmem de... o ortamda ben de olsam gülmezdim ama seninle de arama mesafeyi kordum.. ya da kim yapıyosa... çünkü abi mahrem diye adap diye birşey var..

  • maxpainn  (29.03.11 22:48:29)
tamam işte hamamda da aynı şekilde daltaşak yıkanılmaz. yıkanılmaz derken ben hiç görmedim bir türk hamamında daltaşak yıkanan. en başta söylediğim gibi alışılmadık bir durum olduğu için garipseniyor. bak yurtdışında herkes daltaşak girermiş duşa flan.

  • ronaldo17  (29.03.11 22:50:09)
ne yapıyon lan sen manyak diyip yanınızdan uzaklaşan arkadaşın o anki durumunu görmeyi çok isterdim yalnız:)))

  • ucyuz  (29.03.11 22:52:02)
olm adam piyasa yapıyor diye algılanır. gay falan hesabı...

  • istanbluer  (29.03.11 23:03:41)
@istanbluer
daha neler amına koyim.
biz ne sorduk millet neler dedi arkadaş.
  • seyduna6687  (29.03.11 23:10:03)
hamam denen şey bir kültürdür. askeriyede de olsa (mesele askeriye olması değil, her türden adamın olması) adabına uyulmasını beklemiş millet (edepsizlik falan kastetmiyorum, olağanın dışında hareket etmişsin yani onu diyorum). yani hamam=peştemal. mesele bu hacım. herkesin peştemalle olması gereken yerde (ki onlar da donla gelmiş ya neyse) birisi çıplak olunca komiklerine gitmiş. içlerinde gizli ibne de vardır bu arada. mesele bu yani.

  • yildirimba  (30.03.11 00:03:32)
ozellikle buyuk spor komplekslerinde soyunma odasinda herkes cibildak dolasiyor.
kadin bolumunden bahsediyorum ama erkek kisminin da farkli oldugunu sanmiyorum.
aliskanlik meselesi aslinda, bastan herkes yadirgayip sonra alisiyor.
askerde de bolugun yarisi ciplak geziyor olsaydi diger yarisi hemen uyum saglardi bence.
  • leci  (30.03.11 01:01:03)
ben olayı annamadım arkadaş
hamamdayız derken askeriyede normal banyodan hariç bir hamam daha mı var? yoksa bütün askerler sadece oradamı banyo yapıyor?
tüm eratın yıkandığı banyodan hariç bir yerse bence yanlış bir olay.
yok o askeriyede sadece banyo yapılacak orası varsa -ki anlattığın gibi tüm askerin ortak bir yerde takıldığı, ayrı ayrı kabinlerin yada perdelerin olmadığı bir yer olduğunu sanmıyorum- ortama uymak gerekir. gerçi dediğim gibi o kadar yer gezdim o şekil bir banyo ben görmedim. adam etek traşı olur, abdest alır bir şey olur, illaki mahremiyetin olduğu bir bölme vardır yani.
  • vincenzo  (30.03.11 01:09:33)
bölük de bir kısa dönem bu sebeple kafaya sandalye yemişti dikkat et

  • shirakahn  (30.03.11 14:57:55)
bece garipsenmemesi gereken bir durum
fakat erkekler hemcinslerini bırak çıplak görmeyi,
streç bir pantolonla bile görünce "vay amk herifa bak mal mülk meydanda yuh be abi" şeklinde tepki veriyorsunuz.
ki hamadan bahsediyoruz. temizleneceksin orada. tabiki soyunacaksın.
zaten hamama gidiyorsan göreceğin manzaraları peşinen kabul etmiş sayılırsın bence.

orada kimse senin göz zevkimi düşünmek zorunda değil.
öyle olsa kadın tellaklar dizlerine kadar olan memelerini açıp sallaya sallaya gezmezdi.

açıkçası kadınlar hamamında heryer meydanda oluyor. kapatma gereği duymuyoruz.
niye kapatayım kardeşim temizlenmeye gitmişim oaraya. görmekten rahatsız olan varsa gelmesin. o kadar.

bence yanlış değil, tam tersi gayet normal bir durum. rahatsız olmamagk erekir.
  • vakumlu  (17.09.11 17:24:20)
türkiye'de homofobik erkek sayısının çok olmasından kaynaklanıyor, siktir ediniz efem.

  • Sabac  (17.09.11 17:28:48)
iyi sabunu falan düşürmemişsin :) senin yaptığın dünya standartlarında yanlış olmayabilir ama türkiye'de biraz sakat. bir de askeriye hamamı diyorsun :) tamam sen umursamıyorsum ama seni daltestis olarak görmek istemeyen olabilir, ki adamlar görmek zorunda da değil. ben de o durumda aynı tepkiyi verirdim muhtemelen, tabi işin olayı geyiğe vurma boyutu da var..

  • toshiro  (17.09.11 18:06:10 ~ 18:07:34)