Nüfus cüzdanı ve din hanesi

şimdi aslında soru şudur duyuruseverler; nüfus cüzdanını halihazırda zaten değiştireceğim. bu sırada islam yazan haneyi protestan olarak değiştirmek istesem benden vaftiz belgesi isterler mi? napmak gerekir bu durumda. diyelim ki anlayışlı bir bölgede değiştirdim bu amcalar bana ters ters bakarlar mı? ne edeyim? bir akıl verin.

sıfırlıyorlar kolayca ama protestanı fln yazıyorlar mı bilmiyorum. hemen orda din hanesını bos bırakın dıye dilekce seyedebiliyorsun.

  • bryan fury  (28.03.11 23:32:34)
ters ters bakma ihtimalleri var da vaftiz belgesi diye bir şey mi var?

  • baldur  (28.03.11 23:34:00)
ateist yazdırabiliyor muyuz?
aradan çıkmış olsun.

  • Sabac  (28.03.11 23:35:59)
bakarlar bence. ama bakmama ihtimalleri de var. istanbulda falansan belki alışmış olabilirler artık. ayrıca vaftiz belgesi var da protestanlarda vaftiz var mı_? ben bilmiyorum tam olarak ama yok diye kalmış aklımda.

  • ayiadam  (28.03.11 23:37:41)
@sabac

panpa ateizm din değildir. o yüzden orayı boş bıraktırman senin açından daha mantıklı olur bence. sonra taşak oğlanı olabilirsin.
  • ayiadam  (28.03.11 23:39:02)
internetten italyanca bi metinin ciktisini al, olur da isterlerse cikar ver. ''vatikan'da papalikca vaftiz edildim'' de.
noter onayli ceviri isterlerse de afra tafra yap, ''bos biraktirayim o zaman onla mi ugrascam yeaa'' de.

  • thefalloftekin  (28.03.11 23:41:41)
Amcaların ters ters bakması sorun değil...

  • maxpainn  (28.03.11 23:45:18)
protestan yazmazlar. hristiyan yazarlar.

  • xenophobe  (28.03.11 23:46:58)
ateizmin bir din olmadığını ben de biliyorum bir ateist olarak. yazdıracak olsam şamanizm yazdırırım oraya açık açık.
sormaktaki amacım farklı.

  • Sabac  (28.03.11 23:47:06)
belgeye falan gerek yok kesinlikle. olamaz yani saçma. ne yani müslümanlığımızı nasıl kanıtladık biz, fatiha testinden mi geçtik? söylerseniz direkt yazarlar bence, ama protestan değil hristiyan olarak. www.habervitrini.com

  • aussteiger  (28.03.11 23:59:00)
ateistlerde * koyuyorlar.

islam/sunni islam/alevi yazmadıklarına göre protestan da yazmazlar.

ayrıca vatikan katoliktir thefalloftekin yoldaş. protestan adamı taşlarlar bence vatikan rahipleri.

ters ters bakma garantili. %100 çalışıyor. ama isteyen istediği gibi baksın, sen de bak. bakışmış olursunuz en fazla.
  • repins  (29.03.11 00:12:12)
Yasal olarak herhangi bir engel bulamadım ben :)

Din bilgisine ilişkin talepler
MADDE 82 – (1) Aile kütüklerindeki din bilgisine ilişkin talepler, kişinin yazılı beyanına uygun olarak
tescil edilir, değiştirilir, boş bırakılır veya silinir. Din değişikliği veya silinmesi talepleri herhangi bir sayısal
sınırlamaya tâbi değildir.
(2) Bu işlemlerde, idarece kayıt düzeltme ve tamamlamaya ilişkin form kullanılır ve bu forma diğer
kişisel durum değişiklikleri özel kütüğünden numara verilir.
  • ggm  (29.03.11 01:03:17)
protestanlık din mi?

  • yildirimba  (29.03.11 01:09:28)
Bir şeyin din olması için gerekli şartlar var mı bilmiyorum ama sonuçta ben kafamdan bir din uydurma özgürlüğüne bile sahip olabileceğimi düşünüyorum o yüzden sanki oraya istediğimizi yazdırabiliriz gibi geliyor. Din olsa da olmasa da :)

  • ggm  (29.03.11 01:14:40)
belge isteme hakları yok. o ne yav? dinimizi (veya dinsizliğimi) kağıt ile devlete kanıtlamak zorunda mıyız!

  • ben smyrna  (29.03.11 08:43:15)
belge isteyemezler. benim müslüman olduğumu sünnet olmamla ispatlamadığım gibi, senden de vaftiz istemezler. bu arada, protestanlar vaftize pek de sıcak bakmazlar haberin olsun. çoğu vaftiz olmuyor bile. öyle bi din işte.

  • yildirimba  (29.03.11 10:14:54)