zombi'li film tavsite şeysi..

gençlik!
zombili film tavsiyelerinizi alabilir miyim.
ama öyle filmin adını yazıp kaçmayın. bi yorum yapın filmle alakalı.
olmadı en az bilgi verecek bi link..

28 gün sonra- zombi değil ama zombi gibin. bu filmi izleyene kadar koşan zombimi olur laan diyordum izledim güzel oluyormuş.

shaun of the dead- komiklikli başarılı zombi filmi :D
  • ayiadam  (28.03.11 21:49:57)
28 gün sonraya bakayım diyorum. galiba arşivde vardı. indirmeye de gerek yok. miss gibi takılırım.

bir daha ki tavsiye şeyinde görüşmek üzere.
  • biraz da kitaplar bizi okusun  (28.03.11 21:54:43)
resident evil yazilmamış. çok şaşırtıcı. resident evil oyunundan sinemaya aktarılan bir film serisi. zombili film alanında bir numaradır. açıklamaya söze gerek yok. resident evil serisini izleyin ve oyunlarını oynayın hocam.

  • maresal jedi  (28.03.11 22:00:48)
zombieland - son zamanlarda çıkmış komik zombililili

rec/rec 2 - zombi filmlerine yeni bir soluk getirmiş kamera çekimiyle ve gerçekçi oluşu..

resident evil serisi - action action zombi headshot!

dod sno - nazili zombi filmi, komikli şakalı

i am legend - tek başına hayatta kalmaca, sürükleyici

the crazies - farklı bir yönden, gizemli

bir de eskilerin kült filmeri ve yeniden çekimleri var işte...
  • ermanen  (28.03.11 22:02:35)
28 weeks later alayından güzel ama önce 28 days laterı izlemen lazım :)

  • owencan  (28.03.11 22:27:51)
wrong turn zombi mi değil mi tam bilemedim.Güzeldir ama
www.google.com.tr

  • reznov  (28.03.11 22:28:21)
tam manasıyla zombi filmi denemez, ama yakın temaslarda bulunan the road filmini şiddetle tavsiye ederim: imdb.com

  • hickork  (28.03.11 22:28:57)
(bkz: planet terror)

mideniz kaldırmayabilir, aman diyim...
  • mattbarlow  (28.03.11 22:53:58)
şimdi güzel güncel ve süper örnekler verilmiş, çoğunu izledim, çoğuna da bayıldım. müthiş gerçekçi, süper çekilmiş şahane müzikli enfes kurgularla bezeli. ancak zombilerin babası verilmemiş. bu işin üstadı, zombili filmler kuşağını sinema dünyasına katarken, son filmlerde kabak tadı vermiş olsa da tüm filmlerinde topluma göndermelerle dolu olan sevgili george a. romero'nun altılamasını izlemelisin. kimi zaman güldürür, kimi zaman düşündürür, kimi zaman aşırı derecede saçma bile olsa ürkütür, korkutur george a. romero. o yüzden verilen tüm güzel filmlere ek olarak zombili filmlerin esin kaynağını, temelini, özünü yazıyorum buraya. izlemeyen ben zombi filmlerini seviyorum, izliyorum demesin...

öncelikle (bkz: george a. romero)
www.imdb.com

gelsin filmler;

1.Night of the Living Dead
www.imdb.com

2.Dawn of the Dead
www.imdb.com (bu filmin, çekildiği zaman filmde oynayacak olan ama oynayamayan bu nedenle de filmi 2004 yılında yeniden çeken-yöneten (bkz: remake) zack snyder yapımı mevcut o da çok iyidir. şurada o da; www.imdb.com)

3.Day of the Dead
www.imdb.com

4.Land of the Dead
www.imdb.com

5.Diary of the Dead
www.imdb.com

6.Survival of the Dead
www.imdb.com (bu filmle iyice suyu çıkmıştı. neyse ki son film oldu..0_o ?'^+ aslında bilmiyorum. devamı gelebilir!)

sonuç olarak efendim (bkz: kült)

tüm bunlara ek olarak, i am legend efsanedir, bir tanedir. yeni filmler arasında üstüne tanımam! izlemezsen öl. holywood molywood süper film arkadaşım!
  • kisa bisey olsun istemistim  (28.03.11 23:07:44 ~ 29.03.11 19:09:04)
devil's playground (ingiliz yapımı, imdb puanına bakma çok düşük ama bana sorarsan kendi türünde değerlendirirsek kesinlikle 7.5'luk bir film. hatta imdb'de film hakkındaki yapılan yorumlara da bakarsan millet anlam verememiş puanın düşüklüğüne)

www.imdb.com

the horde var bi de 2009 yapımı. fragmanları güzele benziyordu. ama henüz izlemedim..

www.imdb.com
  • oldtimer  (29.03.11 10:46:39)
ha bi de şöyle bişe var;

free-horror-movies.com
  • oldtimer  (29.03.11 10:49:36)
dostlar yazdığınız filmlerin hepsine baktım. çok süper bir sayfa oldu bu yardım duyurusu.
izlemediklerimi işateredim. atrık aspirin niyetine arada bir atarım..

dün 28 gün sonra tavsiyesinden sonra filme başladım. mesajım geçiktiği için kusura bakmayın.
  • biraz da kitaplar bizi okusun  (29.03.11 19:04:31)
(bkz: zombi 2)

  • melankomik  (17.04.11 12:07:01)
Şu liste benim naçizane tavsiyemdir dostlar. hayro.la

  • emlcvdv  (23.04.15 20:57:59)