web sitesi oluşturma ve tasarım

merhaba

babamın yaptığı minyatürleri tanıtım amaçlı bi site yapmam gerekiyor.

fakat acelesi olmadığı için ve benimde merak olduğu için ben yapmak istiyorum

www.yigityazici.com gibi bir site.

neyse asıl sorum.

bu işa nasıl başlıyım?

adobe dreamweaver cs5 indirdim. bunun eğitim videolarını arıyorum ama pek birşey bulamadım.
www.adobegunlugu.com diye bi site buldum onu kurcalıyorum şuan.

sizin fikriniz nedir?
hangi program kullanmalıyım hangi siteler eğitim veriyor?

dreamweaver değil Flash indirmeliisin zira yigityazici.com Flash tabanlı bir site.

edit: Adobe FLash CS 3-4-5 artık hangsini istersen. Torrentlerden rahatlıkla bulup indirebilirsin.

hazır templateler için ek olarak bir site de benden gelsin. www.templatemonster.com en babalarından birisidir bu
  • skywalkeremre  (28.03.11 02:22:28 ~ 02:38:45)
Öncelikle gerçekten acele etmemen gerekiyor. Bu iş bittiğinde meslek sahibi olacaksın. Babana yakışır bir site yapmak istiyorsan tabii. : )

Öncelikle free css template yazıp görsellerde arat. Bir bakın. kafanda bir fikir oluşsun. Sitenin nasıl bir "dağılım-dizilim" şemasında olacağını düşün. Hatta bunu kağıda çiz. İçerik gelecek her kutuya bir isim ver (üst kısım, sol taraf, menü, orta, orta sol, aşağı gibi) bunların yerlerini belirle. sonra başla yazmaya bunun için de xhtml ve css öğrenmen gerekecek. dizilim bitince siteye biraz görsel eklemen lazım tabii. bunun için de photoshop öğren ve internetten bulaca...............

buraya kadarki kısmı yigityazici.com adresine bakmadan söylemiştim. boşa gitmesin. çünkü yigityazici.com flash. boşuna dreamweaver ile sürünme. öğreneceksen flash öğren hocam.

ama tavsiyem hazır al.
xml nedir diye arat öğren.
sonra activeden.net sitesine gir. orada "xml template" bul. mis gibi şeyler var.

yardım lazım olursa. buralardayım hep.
  • serafettinn  (28.03.11 02:23:32)
@serafettinn ilk iş olarak bu yazıklarını arayıp bulup okuyim.

tavsiye edeceğiniz programlar nedir? hatta o programın linkini biliyosanız süper olur.
  • seljax  (28.03.11 02:32:01)
senin programa ihtiyacın yok. çünkü ......... dan sonraki dediklerim geçerli ama eğer ki bulacağın template türkçe karaktere destek vermezse, veya bazı hardcore değişiklikler yapacaksan @skywalkeremre nin dediği programı indir. ve onun dediği siteye girme. hem az xml template var, hem de oradaki templateler yalama oldu. kusura bakmasın. : )

  • serafettinn  (28.03.11 02:47:26)
sanırım bana asıl lazım olan şey bence su eğitim videoları.

hem erkan götüntüsünden yapıp hemde anlattığı videyolar

bu tarzda hangi siteler var. olayı en başından anlatan??
  • seljax  (28.03.11 02:51:36)
ya abi allahını seversen. bu bir meslek,kalkmış sen yapayım diyorsun. olmaz yani olmaz. çok çok hazır flash editleyebilirsin. zaten ben de 5 yıl önce tema editleyerek başlamıştım. böyle başla işte. bulandırma çok. bıkarsın. babanın işi de bitmez.

  • serafettinn  (28.03.11 02:54:55)
wordpress kurun bence direk.

  • sanal uyku  (28.03.11 09:27:11)
website x5 diye bir program var işini görebilir

  • liquidcat  (28.03.11 10:49:39)
youtube'da dreamweaver tutorial ve flash tutorial videolarına bakabilirsin.

verdiğin örnek sayfa html5 ile yani dreamweaver editörü kullanarakta yapabilirsin. flash kullanılarak yapabilirsin. ama o seviyeye gelmek için çok çalışmak ve bu işi sevmek gerekiyor. yoksa her bilgisayar kullanan kişi boş zamanlarında interface designer'lık developer'lık felan yapardı.

eğer araştırmacıysan ve az çok ingilizcen varsa internet üstünden bu işi amatör olarak öğrenebilir ve babanın sitesini yapabilirsin.

eğer kitap okurum öğrenirim diyorsan kitapçılarda flash'a giriş veya html giriş kitaplarını araştırın.
  • fukka  (28.03.11 14:48:30)
ilk etapta
html öğrenmen lazım,
css öğrenmen lazım,
flash öğrenmen lazım.

ilk etap bile çok zor kusura bakma da.
  • zawisza  (28.03.11 20:13:17)