Uzak PC bağlantısında görüntülenemeyen DOS tabanlı program

Merhaba,

Bir müşterimin kullandığı CIMOG adlı DOS tabanlı bir program var ve bu programı uzaktan bağlantı kurup yönetmek istiyor (işletim sistemi XP). Ancak şöyle bir sorun var; Uzak Masaüstü Bağlantısı da kullansam Teamviewer da kullansam program lokalde açılıyor ve çalışıyor fakat uzak PC'de sadece siyah bir ekran açılıyor. Yine DOS tabanlı başka bir programı daha var müşterimin ve o program sorunsuz görüntülenebiliyor. Hal böyleyken nasıl yaparım da yaparım sizce?

Şimdiden teşekkürler.

Hamachi kurup iki bilgisayarı aynı networke düşürerek programın olduğu bilgisayarda, o klasörü paylaşıma açabilirsiniz. uzaktaki bilgisayarda da bu paylaşımdaki klasörü kandinize mapleyerek kullanabilirsiniz.

ama Hamachi için şunu bilmiyorum:
acaba her bağlandığınızda farklı iç IP'ler mi atıyor size? yoksa hep aynı iç IP'yi almayı ayarlayabiliyor musunuz? bunun cevabı ikinci söylediğim ise yapmanız çok rahat bence.
  • loveinaflipbook  (25.03.11 10:36:55 ~ 10:37:30)
hamachi ile network kurmak kolay, aynı ip sabitlenebiliyor onda da sorun yok ancak sorun paylaşımla mı ilgili onu bilmiyorum.. uzak pc'den programın exe'sine çift tıkladığımda sadece siyah ekran görüyorum, lokal de ise program olması gerektiği gibi açılıyor. paylaşım ile neden ilgili olsun ki?

  • kcbilir  (25.03.11 10:42:28)
bir bilgisayarda, bir klasörü paylaşıma açtığınız zaman, o klasör aynı networkte olan bilgisayarlar tarafından da ulaşılabilir. uzaktan paylaşılan bir klasöre erişirken, o klasörün içindeki dosyaları da çalıştırma izniniz olur haliyle.

benim anlatmaya çalıştığım şey; Hamachi ile bağlandıktan sonra uzaktaki bilgisayara uzak masaüstü bağlantısı yapmanızla yakından uzaktan alakalı değil. uzak masaüstü bağlantıyı unutun benim söylediğim yöntemi uygulayacaksanız. uzaktaki bilgisayarın üserindeki paylaşıma sunulmuş klasöre girip, ordaki çalıştırılabilir dosyayı açtığınızda program sizin bilgisayarınızda çalışacaktır. mantık bunda ibaret.
  • loveinaflipbook  (25.03.11 11:04:08)
öncelikle makine tek kullanıcı lisansına sahip, paylaşım yoluyla bir başka pc'de çalışmaz. ayrıca programın kurulu olduğu pc fiziksel olarak komut edilen makineye bağlı olmak zorunda. şişe üreten bir makine bu. program da pistonların zaman çizelgesini hazırlıyor. müşterim notebook ile ana pc'ye bağlanacak, piston hareketlerini gözleyerek komut girecek olay bu. ana pc'nin bulunduğu yerden pistomnlar görünmüyor. hal böyleyken ir uzak masaüstü çözümü gerekiyor.

  • kcbilir  (25.03.11 12:56:56)