android vs ios

telefon almayı düşünüyorum. android işletim sistemi düşünmekteyim fakat ios mu daha iyi android mi bilmiyorum? android markete türkiye den giremiyoruz galiba, bu sorun teşkil eder mi? rom atmaktan falan bahsediyorlar android markete girmek için, o ne oluyor?

iphone alacak bütçem yok şu anda. max. 800 lira verebiliyorum. bu fiyata alınabilecek android telefon önerebilir misiniz?

eğer iphone alın diyorsanız bi süre daha bekliycem yeterli para bulmak için.

bir de her ikisini kullananlar artılarını eksilerini yazarsa sevinirim.

ikisini de kullanmadım ama alabilirsen htc desire al. verdiğin fiyatın biraz üzerindedir. ama o fiyata alabileceğin en iyi telefon samsung ace bence. istersen 400e benim telefonu da alabilirsin :D bit.ly

  • liquidcat  (21.03.11 15:58:03)
tr den girilebiliyor artık, htc firm guncellemesını yayınladı. samsung vs digerleri de yakında yayınlarlar. rom atmak dedıgı firm ı degistiriyorsun.

galaxy ace var o fiyata, desire da bulaiblirsin sanırım.
  • bryan fury  (21.03.11 15:58:23)
ben bir süre ipod touch kullnadım, iPhone tecrübem yok ama iOS deneyimim oldu. sonra android telefona geçiş yaptım. ve şu anda çok rahatlıkla android tavsiye ederim. gayet başarılı ve kişiselleştirilebilir bir işletim sistemi. android market her geçen gün gelişiyor. widgetlar acayip kullanışlı. bence android'i iOS'ten ayıran en önemli özelliklerden biri. mesela iOS'de tek tuşla WiFi, Data vs açıp kapatmak için, jailbreak yapmak gerekirken (ki her update'de jailbreak kaybediliyor), androidde marketten 30 saniyede indirebilecğiniz bir app ile bunu çok kolay bir şekilde hallediyorsunuz.

yani sonuç olarak steve jobs ağzıyla kuş tutsa şimdi hayatta iOS'e dönmem androidden sonra.
  • very pigmented melanosome  (21.03.11 16:46:03)
kullanım olarak, ayfonu da bızıkladım fkaat android bana daha kullanılaiblir geldi. windoz biraz da lınuz kullanmıssan bi fark yok.

  • bryan fury  (21.03.11 20:58:21)
uğraşacak vaktin varsa, seviyorsan bu işleri android al tabii, kurcala dur, rom yükle falan. ama şu da bir gerçek iphone 4'ün ekranı cidden çok çok iyi yani diğerlerine göre, biraz daha para biriktirmeye değer bence.

  • roket adam  (21.03.11 22:44:29)