Yüksek lisans yapmış adamın askerlik tecili

Gençler,

2009 Mayıs'ında ünivesiteden mezun oldum ve 2011 Temmuz'unda bitmek üzere 2 yıllık tecili yaptırdım. Sonrasında da hemen İngiltere'ye master'a gittim. Duyduğuma göre master yapanların 1 sene daha tecil hakkı oluyormu. Bu doğru mudur? Yoksa ben tecil süresi içinde master yaptım diye sana nah tecil mi diyecekler? Bir aydınlatın beni.

yüksek lisans sonrası 1 sene hakkın var ayrı olarak diye biliyorum. bir kişiden daha dyu yine de.

  • imo  (21.03.11 13:25:20)
35 yaşın altındakiler için yüksek lisanstan mezun olur veya kaydını sildirisen 1 sene tecil hakkı var.

  • orpheus  (21.03.11 13:37:41)
Bildiğim kadarıyla yüksek lisansa girince zaten 2 senelik değil 3 senelik tecil yapılıyor. O ayrıca bir sene o diye biliyorum ben.
@orpheus kaydını silersen tecilin iptal ediliyor, 1 sene hakkin yok.

  • manfool  (21.03.11 13:55:00)
benim bildiğim de yüksek lisanstan sonra 1 yıl tecil hakkı. zaten 3 yıllık yapılıyor diye bir şey duymadım hiç.

  • sanal uyku  (21.03.11 14:25:20)