Yıpranmış durumda 2001 Mitsubishi Carisma alınır mı?

arkadaşlar, adam 6000 tl'ye veriyor... ama nasıl desem, motordan subap vurma sesi gibi bir ses geliyor. kaporta da tahmini 700-800 tl'lik masraf var, kaza masrafı değilde; yıpranmış gibi. Tamponda çatlaklar vs. Asıl masraf iç döşemede... Otomatik cam düğmelerinin hemen hemen hepsi kırık, döşemelerin sadece süngeri var. Koltuklar deri ama yırtık. Ve en fenası, aracın ön konsolun ortasındaki kafes mi diyorlar, ne diyorlar işte düğmelerin teybin falan olduğu yer, olduğu gibi kırık. Koca bir boşluk var orada, yani nasıl desem; düğmeler var ama boşluktalar. Bunun dışında araç ön takım istiyor ve sunroof düğmesine basınca, bir ses geliyor ama sunroof çalışmıyor. bana 2500-3000 tl masrafı var gibi geldi ve bu şekilde cazip geldi. hem toplayıp binmesi daha da zevkli olur diye... sizce girilir mi? dijital klima, sunroof, abs, çift hava yastığı, 1.8 gdi motor. düşük yakıt tüketimi sunuyor ancak lpg takılamıyor vs...

ben kesinlikle girmezdim.

  • xenophobe  (19.03.11 21:32:22)
bunca masrafın üstüne araba bi de motor isterse tamamen elinizde patlar. diyelim ki patlamadı bu şekilde aldınız. otomatik olarak yine size maliyeti 10000 lirayı bulacak. ayrıca arabayı bu şekilde kullanan bi adam bunun vergisini pulunu zartını zurtunu da ödememiştir. siz bunu söylediğinize ; abi 6000'e araba alıyosun 300 lirayı mı arıyosn der. bence hiç uğraşmayın gidin 11 12 bin liraya 2004-2006 arası Corsa cdti veya 206 Hdi alın

  • siypancak  (19.03.11 21:33:55)
2500 tl vergi borcu var ama benden aldığı parayla ödeyecek. ben mesela deri yerine kadife döşettireyim koltuklara dedim, hadi onlara kapı döşemeleri dahil 650 tl gitsin. dış kaportaya da 700 tl harcasak. ön konsol mevzu ve otomatik camlar+sunroof bize 1000 tl'ye mal olsa... ön takıma 500 dedim, motor da bir 500 istese etti sanaa, 3300 tl. muayeneyi+sigorta ya da bol keseden girip bir 800 tl desem; 4100 tl para yaptı ama 10100 tl'ye tertemiz carisma'm oldu gibi. şimdi bakıyorum, aracın muadilleri en düşüğü 12-13000'den başlıyor. girilmez mi hakikaten, kafadan 2000 tl karda gibiyiz, masrafları bol bol yazmama rağmen...

  • dergus  (19.03.11 21:42:33)
emin olun hiç beklemediğiniz yerlerden hiç beklemediğiniz masraflar çıkar. örneğin lastik isteyebilir alın size 400 lira daha masraf ve en önemlisi yama yapacağınız için satarken çok problem yaşarsınız. bi kere piyasası çok olmayan araba,galerici asla ( temiz bile olsa ) o arabayı 12000'e almaz (takas haricinde).

benden size tavsiye,yarın bi araba pazarına gidin. orda bi piyasa araştırması yapın
  • siypancak  (19.03.11 21:49:49)
lastiği unuttum tabii, lastik istiyor.

  • dergus  (19.03.11 21:52:42)
mitsubishi carisma cok güzel bir arac, doğru seçim bravo ama kendi servisi 1.8 motora yaklaşma diyor.

12 bin liraya 1.6 bulabilirsin, başın da ağrımaz.

dizel motor öneren arkadaşlar da enjektör takımlarının 2000 lira civarında olduğunu unutmasın lütfen.
  • unbeknown the black  (19.03.11 22:44:02)
hocam otomatik cam düğmesinin 200 tl olduğu bir devirde yaşıyoruz.
maddi sıkıntı olmayacaksa tabii ki harabe durumundaki bir aracı kullanılabilir hale getirmek zevkli olacaktır.
amacınız olabildiğince ucuza getirip güzel bir araba sahibi olmaksa kesinlikle bulaşmayın derim.10.000e temiz bir carisma bulabilirsiniz.
  • p a t r i o t  (20.03.11 00:19:23)